Rome - 12. kapitola 1/2

1. ledna 2017 v 19:31 | Rady |  Jay Crownover - Rome


Zdravý, šťastný, bohatý, spokojený a úspěšný Nový rok 2017
Vám všem přeje
Rady

Kapitola 12
Rome

Otřel jsem si ruce do zadní části mých Carhartts kalhot a rozhlédl se po místnosti s lihovinami. Nové police vypadaly úžasně, místo bylo bez poskvrny, zorganizované, a každá láhev nebo sud byl na svém místě. Byl to poslední úkol na Britově seznamu, který mi dal před všemi těmi měsíci. Zbytek baru byl hotový. Naleštěný, natřený a od pohledu zcela nový, připravený být součástí této generace. Štamgasti ještě stále po celý den sedávali na svých oblíbených místech, ale byl tu taky zcela nový dav a dovnitř se hrnula mladší krev. Neptal jsem se Brita, jestli se zvýšily tržby, protože poslední dobou byl tichý a bylo těžké ho zastihnout. Od té loupeže odcházel před večerním návalem, takže celá show byla na mě a na Asovi. Nevadilo mi to, ale zdálo se mi divné, že neprojevil víc nadšení kvůli všem těm vylepšením.
Ukládal jsem nářadí do kufříku, když se otevřely dveře. Ten úložný prostor nebyl velký, takže s mou robustní velikostí a Britem, tam nebylo mnoho prostoru k manévrování. Trochu jsem se na něj zamračil, když se posadil na vrcholu prázdného sudu od Fat Tire a pokynul mi, abych udělal totéž.
"Všechno jsi to udělal?"
Stáhl jsem si kšiltovku víc do čela a vážně přikývl. Byl jsem hrdý na práci, kterou jsem odvedl. Cítil jsem, jako bych pro něj to místo přivedl zpět k životu, ale byl jsem zklamaný, že musím jít dál a ne jen proto, že jsem opravdu neměl kam jít.
"Myslím, že ano."
Přikývl a poplácal mě těžkou rukou na rameni. Snažil jsem se nezavrčet pod tím tlakem.
"To místo vypadá skvěle, synu. Odvedls úžasnou práci. Byl bych poctěn následovat někoho takového jako jsi ty, do boje, Rome. Doufám, že to víš."
Jen jsem na něj zíral. To byl dost vážný kompliment jednoho vojáka druhému.
"Děkuji. Opravdu si nejsem jistý, co by se stalo, kdybych čtvrtého nenarazil na tohle místo."
Odfrkl a pohladil si vousy. "Byl bys v pořádku, chlapče. Muž jako ty ... vesmír si pamatuje ty dobré, Rome."
Nevěděl jsem, jestli s tím mám souhlasit, ale byl jsem vděčný, že to ve mně viděl. Chtěl jsem se ho zeptat, co má na srdci, ale on mě překvapil otázkou:
"Hej, máš u sebe sto dolarů?"
Zamrkal jsem na něj a vytáhl svou peněženku ze zadní kapsy.
"Jo proč?"
Počkal, až jsem mu předal bankovku a pak se zvedl. Pozorně jsem ho sledoval, protože jsem byl dost zmatený z toho, co se děje. Cítil jsem mezi námi divný podtón, ale nedokázal jsem to uchopit. Moje úzkost se vystupňovala v okamžiku, kdy Brite vystrčil ruku, jako by se loučil.
"Rome, na tomto světě není dost dobrých lidí. Mužů, kteří bojují za to, v co věří. Mužů, kteří jsou více než ochotni obětovat se pro dobro všech. Celé toto léto jsem tě sledoval a viděl, jak zacházíš s veterány a svými vlastními démony, které tě pronásledují od té doby, co jsi zpátky ve Státech. Tu a tam jsi sice zaváhal, ale jsi skálopevný mladý muž a není na světě nikdo jiný, komu bych víc věřil se svým barem a mými zákazníky. Letos v létě jsi tomuto místu dal své srdce a svou duši. Zasloužil sis to."
Jen jsem na něj zíral, protože jsem si pořád nebyl jistý, o čem to mluví. Zkřížil jsem ruce na prsou a upřeně ho pozoroval. Zvedl sto dolarovou bankovku a udělal velkou produkci z jejího skládání a ukládání do své vlastní peněženky. Jeho ocelový pohled mě držel na místě a na jeho tváři bylo neochvějné odhodlání.
"Právě jsi koupil Bar. Gratuluju. Papíry pro tebe budu mít do konce týdne."
Zaklel jsem a natáhl ruku, abych ho chytil, ale on vyšel ven a ukončil rozhovor.
"Cože. Hej. Do prdele."
Povzdechl si a otočil se čelem ke mně.
"Jsem příliš starý. Moje rodina je rozbitá, a já už jsem tady svůj úkol splnil. Když jsem byl o pár let mladší než ty, vešel jsem do tohoto baru po řetězci opravdu špatných dnů. Ten chlap za pultem mi nakopal zadek, srovnal mě tak, že mě donutil pracovat do úmoru, abych bar zrenovoval a dostal ho do tohoto století. Byl plukovníkem letectva ve výslužbě a nic mi nedaroval. Když jsem v baru ze sebe vydal všechno, co jsem mohl, požádal mě o dvacet dolarů. Pak jsem najednou zjistil, že vlastním bar. Už jsem nemusel přijít na to, co jsem chtěl dělat, kam jsem chtěl jít. Toto místo bylo mým domovem. Věřím, že se o něj postaráš se ctí, synu."
Jen jsem na něj zíral, protože si musel dělat srandu. Nevěděl jsem, co na to říct.
"Drž Asu kolem. Ten chlapec má za barem talent. Udrž si Darce v kuchyni, ví, co dělá. Kvůli loupeži se neboj. Mluvil jsem s Prezidentem z SOS a je si vědom toho, že má na krku problém. Motorkářská spravedlnost je tvrdá a ruka zákona proti ní vypadá jako mateřská školka."
Zavrtěl jsem hlavou a strčil ruce do zadních kapes mých kalhot.
"Ten chlap, který mi flaškou rozbil hlavu? Myslíš, že on je ten, kdo vyloupil Bar?"
"Jo, a já si nemyslím, že to zopakuje. Vyhazov z MC je docela velký problém. Můžeš zvládnout cokoliv ti přijde do cesty, Rome. Bar, dítě, ta tvoje malá dračice, to jsou odměny za to, že jsi obětavý. Dal jsi všechno, co jsi měl, abys chránil ostatní lidi, a tohle je způsob, jak ti to vesmír vrací zpátky. Zasloužil sis to všechno, synku, takže se přestaň cítit provinile a zatraceně si to užij."
Neměl jsem slov. Sklonil jsem hlavu a vydechl, jako bych v něm zadržoval celý svůj život.
"Brite ..."
"Ne, synku. Nemusíš děkovat. Nechci tvou vděčnost, stejně jako nechci tvoje peníze. Tohle je správná věc, jediná možnost pro tebe a tento bar. Potřebovali jste se navzájem, synu."
"Nevím, co na to říct."
"To je dobře, protože polovinu času, když otevřeš pusu, tě chci zmydlit. Budu kolem, chlapče, ne že bych si myslel, že mě potřebuješ."
Šel jsem za ním ven ze skladu a stále se vzpamatovával. Chtěl jsem se pokusit vyjádřit svou vděčnost, mé obrovské uznání, ale Asa najednou vystrčil hlavu zpoza rohu a zavolal mé jméno.
"Rome, budeš muset jít ven."
Obrátil jsem k němu svou pozornost a zamračil se. "Cože?"
Zvedl na mě světlé obočí a zamračil se.
"Musíš jít na parkoviště a podívat se na svoje auto."
Brite si se mnou vyměnil pohled a zamířil zadními dveřmi ven. Jakmile se moje boty dotkly asfaltu, bylo snadné pochopit, o čem Asa mluví.
Velké 4 × 4 bylo nakloněné na bok, čelní sklo bylo rozbité, všechny světlomety a koncová světla byly roztřískané, a vypadalo to, jako by to někdo vzal baseballovou pálkou. Připomínalo drahého, ale rozbitého červeného tuňáka.
Brite klel, zatímco já tam jen stál v ohromeném tichu.
"Chceš, abych zavolal policajty?"
Asův ospalý jižanský akcent byl výraznější, než obvykle. Ani jsem neslyšel, že se za mnou zastavil.
"Ne. Jsem si docela jistý, že je to byl ten samý, který nás minule přepadl. Je na mě naštvaný a snaží se mi poslat zprávu."
"Těžko může dojít k dezinterpretaci, Rome."
Kývl jsem na souhlas. "Beze srandy." Podíval jsem se na něj koutkem oka. "Mimochodem, právě jsi povýšil do funkce manažera."
Asa trochu zavrávoral a Brite vybuchl smíchy.
"Cože?"
"Zřejmě jsem se teď stal vlastníkem Baru, ale taky mám dítě na cestě, takže to znamená, že tu nemůžu být celou dobu. Potřebuji někoho, kdo má páteř, a vybral jsem si tebe."
Ty jantarové oči se zúžily a já věděl, že se snažil odhadnout nakolik to myslím vážně.
"Věříš mi?"
Pokrčil jsem rameny a vylovil telefon z kapsy, abych zavolal odtahovku. "Věřím ti, dokud mi nedáš důvod, proč bych neměl, Aso. Pokud bys mě chtěl nakonec podrazit, možná bys měl mít na paměti, že znám všechny způsoby, jak zabít člověka."
Viděl jsem ho polknout, pak se otočil a zamířil zpátky do baru. "Díky, Rome. Nikdo nikdy předtím mi opravdu nedal výhodu pochybnosti."
Brite ukázal na auto. "Chceš, abych zavolal chlapce z klubu?"
"Jo, ale jestli toho hajzlíka dostanu do rukou první, možná už nebudou mít žádnou práci, protože z něho moc nezbude."
Společně jsme se zasmáli a on natáhl ruku, abych jí mohl potřást.
"Díky, Brite."
"Rád tě zase uvidím, synu. Potřebuješ odvézt domů?"
Vzal jsem jeho nabídku, abych se vyhnul pokoření muset se poskládat se do Coopera. Vyložil mě u Cory a odmítal mluvit o předání baru. Zřejmě to pro něj už byla hotová věc, i když pro mě ta životní změna ještě byla moc čerstvá. Když jsem se dostal zpátky domů, měl jsem největší strach z toho, že nebudu mít co dělat, do čeho investovat svůj čas a budoucnost. Tímto jediným nesobeckým gestem, to Brite všechno vyřešil. Bylo to úžasné, a přestože to řekl několikrát, pořád jsem si nebyl jistý, jestli jsem si to opravdu zasloužil.
Nechal jsem se zavézt do Cořina domu. Vždycky byl tak jasný, tak veselý, stejně jako ona. Neviděl jsem Jeta nebo Ayden, ale moje dívka byla v kuchyni, a zpívala něco, co by mohl být považováno za hudbu, kdyby nekřičela z plných plic.
Opřel jsem se o dlouhý pult oddělující kuchyň od obývacího pokoje a jen ji sledoval, jak tančila kolem mezi sporákem a dřezem. Krátké vlasy byly dneska sčesané dolů k hlavě. Měla na sobě krátkou červenou sukni, která byla široká a načechraná, takže vypadala jako princezna v punk - rockové pohádce. Její vršek byl volný přes bříško, které se právě začalo mírně zaoblovat. Květy na paži, voda a oheň na noze, vypadaly živě a exoticky a já si nedokázal představit, že bych se někdy vrátil domů a vítal mě někdo jiný, než ona. Byl jsem do ní zamilovaný. Prosté a jednoduché.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (106)
Zobrazit starší komentáře

1 Denisa Denisa | 2. ledna 2017 v 9:52 | Reagovat

Ďakujem. :-P

2 Yanica Yanica | 2. ledna 2017 v 12:21 | Reagovat

Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

3 LENI LENI | 5. ledna 2017 v 21:21 | Reagovat

Dakujem

4 LarryItern LarryItern | E-mail | Web | 21. března 2017 v 19:51 | Reagovat

If your partner complains that you snore during your sleep, or if you wake up in the morning feeling tired and grouchy, you may have a common sleep disorder called sleep apnea. This means that at night, your airway is blocked and you stop breathing during your sleep. If you have this condition, you need to find treatment right away to avoid further problems.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

If you are over weight, going on a diet can reduce your sleep apnea, or in rare cases, eliminate it completely. Maintaining a healthy weight can help you breathe easier, so losing weight and maintaining a healthy weight when you have trouble breathing is an obvious step in treating your sleep apnea.

Do not take sleeping pills if you suffer from sleep apnea. These pills are not recommended if you suffer from this condition because they relax the muscles of your throat. Skipping them can actually help you get a better night of sleep because your apnea symptoms are not aggravated.

Lose a bit of weight to get rid of your sleep apnea. Many people have corrected their apnea by losing weight. Even a few pounds can help your sleep apnea symptoms.

Clear up your nasal passage before heading to bed. If you suffer from sleep apnea and have problems with a "stuffed up" nose, using a nasal spray or device can help clear your nasal airway. This is not a permanent solution, but one you can use when your apnea symptoms are the worst.

An excellent way to help lessen the effects of sleep apnea is by losing weight. Sometimes, losing weight is all it takes to get rid of sleep apnea. Even a nominal amount of weight loss will go a long way in improving your breathing at night.

A great way to ensure that you do not sleep on your back and cause sleep apnea to occur is to use a tennis ball to prevent rolling onto your back. You can place one in a pillow behind your back and when you roll over in your sleep, the tennis ball will make you roll back on your side.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Sleep apnea can cause many problems beyond just the inability to get a good night's sleep. If you let your condition go untreated, it may get worse over time. Getting enough sleep is crucial to your overall level of health, so start using the tips you have read in this article right away to find relief.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

5 skype login help skype login help | E-mail | Web | 2. června 2017 v 11:28 | Reagovat

Sleep apnea can cause many problems beyond just the inability to get a good night's sleep. If you let your condition go untreated, it may get worse over time.

6 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 25. července 2017 v 16:12 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

7 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 25. července 2017 v 21:35 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

8 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 26. července 2017 v 3:00 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

9 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 26. července 2017 v 13:52 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

10 AaauceNap AaauceNap | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 17:36 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

11 CarolynPadia CarolynPadia | E-mail | 4. srpna 2017 v 23:10 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

12 CarolynPadia CarolynPadia | E-mail | 6. srpna 2017 v 7:23 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

13 Dol33larmymn Dol33larmymn | E-mail | 13. srpna 2017 v 6:36 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#nE7B2A12fT>
<img>http://0.00000007.ru/3#Cdk2nt51P9</img>
</a>
------------------------
Всегда огромное количество socks и proxy серверов online
на сегодняшний день: 33557 IP в 198 государствах
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сокрыть или изменить свой IP можно 2-мя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные цены на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что необходимо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#R1yFzqG901>Vip proxy</a>
__________
купить прокси недорого
openvpn ubuntu 16.04
прокси автоматически
бесплатные прокси

14 Avito777Amurn Avito777Amurn | E-mail | 15. srpna 2017 v 17:42 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито снят
скидка +в мвидео +на авито пользовались
авито авто область
+как получить скидку +на авито +на услуги
авито детские вещи пакетом омск

15 GeorgeRok GeorgeRok | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 2:05 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм бады компании, сетевой маркетинг перспективы</a>

16 Sorozv Sorozv | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:31 | Reagovat

Лучшие  БЕСПЛАТНЫЕ порно игры размещены для вас игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

17 Sorowg Sorowg | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:27 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ВИДЕО https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

18 Soropk Soropk | E-mail | 25. srpna 2017 v 13:34 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

19 Soroca Soroca | E-mail | 25. srpna 2017 v 17:12 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

20 Soronu Soronu | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:43 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

21 Sorolv Sorolv | E-mail | 26. srpna 2017 v 3:36 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

22 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 15. září 2017 v 5:03 | Reagovat

http://vvipmarkets.com/component/k2/itemlist/user/72440  На телефон В хорошем качестве HD 720 смотреть онлайн 720   фильмть онлайн в полный фильм  http://alinaqijahani.ir/component/k2/itemlist/user/689977

23 Dol77larLog Dol77larLog | E-mail | 15. října 2017 v 18:24 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

24 MIATnk MIATnk | E-mail | Web | 19. října 2017 v 2:15 | Reagovat
25 ElvaKkj ElvaKkj | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 13:01 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

26 ZevsDub ZevsDub | E-mail | Web | 7. března 2018 v 0:20 | Reagovat

https://loveawake.ru/znakomstva/ - Знакомства Йорк. Сайт знакомств Йорк бесплатно, без регистрации, для серьезных отношений.

27 windows product key windows product key | E-mail | Web | 4. června 2018 v 11:59 | Reagovat

Thanks for sharing the article.

28 JamesSuend JamesSuend | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 3:10 | Reagovat

<a href=http://fei.girls-kzn.mobi>проститутки Казань</a>
<a href=http://fei.girls-kzn.mobi/individuals/>индивидуалки Казань</a>

29 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:56 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

30 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:58 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://lasix2019.com/>buy lasix no prescription</a>

31 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 27. září 2018 v 18:01 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://xenical2019.com/>xenical</a>

32 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 27. září 2018 v 18:02 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

33 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 27. září 2018 v 22:14 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone corticosteroids</a>

34 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 27. září 2018 v 22:20 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

35 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 27. září 2018 v 22:31 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://albuterol2019.com/>salbutamol albuterol</a>

36 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 27. září 2018 v 22:31 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://lasix2019.com/>40 mg lasix</a>

37 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:26 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

38 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:26 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://synthroid2019.com/>buy synthroid online</a>

39 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 28. září 2018 v 2:30 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

40 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 28. září 2018 v 10:31 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

41 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 28. září 2018 v 11:45 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://synthroid2019.com/>levothyroxine 50 mcg</a>

42 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 28. září 2018 v 18:14 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://lasix2019.com/>lasix 40mg to buy</a>

43 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 28. září 2018 v 22:20 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

44 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 29. září 2018 v 11:02 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

45 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 29. září 2018 v 13:12 | Reagovat
46 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 29. září 2018 v 14:46 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

47 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 29. září 2018 v 19:08 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

48 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 29. září 2018 v 23:12 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline 500</a>

49 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 30. září 2018 v 1:08 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline hcl</a>

50 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 30. září 2018 v 3:17 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://lasix2019.com/>lasix no prescription</a>

51 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 30. září 2018 v 3:17 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://prednisone2019.com/>sterapred</a>

52 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 30. září 2018 v 10:10 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://xenical2019.com/>learn more</a>

53 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 30. září 2018 v 12:49 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://propecia2019.com/>propecia</a>

54 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 30. září 2018 v 15:33 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

55 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 30. září 2018 v 20:05 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol ipratropium</a>

56 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 1. října 2018 v 4:20 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019</a>

57 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 1. října 2018 v 12:06 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://propecia2019.com/>finasteride prices</a>

58 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 1. října 2018 v 12:31 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

59 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 1. října 2018 v 12:31 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://valtrex2019.com/>buying valtrex</a>

60 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 1. října 2018 v 12:31 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019</a>

61 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 1. října 2018 v 21:09 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019</a>

62 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 1. října 2018 v 21:24 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://lisinopril2019.com/>zestril</a>

63 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 1. října 2018 v 21:24 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

64 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 2. října 2018 v 14:00 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://lisinopril2019.com/>zestoretic</a>

65 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 2. října 2018 v 15:46 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://xenical2019.com/>orlistat over the counter</a>

66 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 2. října 2018 v 18:29 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

67 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 2. října 2018 v 18:31 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol hfa</a>

68 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:54 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

69 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:54 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

70 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 2. října 2018 v 23:05 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline cream</a>

71 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 3. října 2018 v 2:59 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://lasix2019.com/>lasix2019.com</a>

72 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 3. října 2018 v 3:00 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://lisinopril2019.com/>zestoretic</a>

73 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 3. října 2018 v 11:27 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://synthroid2019.com/>levothyroxine 50 mcg</a>

74 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 3. října 2018 v 15:27 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://albuterol2019.com/>albuterol</a>

75 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 3. října 2018 v 19:42 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://propecia2019.com/>propecia</a>

76 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 4. října 2018 v 3:01 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

77 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 4. října 2018 v 16:17 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://sildenafil.company/>sildenafil</a>

78 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 4. října 2018 v 20:38 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://sildenafil.company/>sildenafil</a>

79 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 5. října 2018 v 4:43 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil er</a>

80 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 5. října 2018 v 4:43 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://sildenafil.company/>sildenafil</a>

81 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 5. října 2018 v 4:47 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://celebrexbest.us.org/>Celebrex</a>

82 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 6. října 2018 v 5:36 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://stromectol.company/>cheap stromectol</a>

83 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 7. října 2018 v 4:52 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

84 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 7. října 2018 v 9:09 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

85 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 9:14 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil er</a>

86 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 16:33 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

87 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 16:57 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://tadacip.icu/>generic tadacip</a>

88 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 22:11 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil er</a>

89 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 7. října 2018 v 22:11 | Reagovat

wh0cd1091026 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone</a>

90 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | 8. října 2018 v 0:33 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://stromectol.company/>stromectol</a>

91 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 8. října 2018 v 0:43 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://paxilbest.us.com/>Paxil Sleepiness</a>

92 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 8. října 2018 v 2:16 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil 12.5</a>

93 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | 8. října 2018 v 2:16 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://paxilbest.us.com/>paxil er</a>

94 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Úterý v 2:46 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone 5 mg</a>

95 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Úterý v 4:44 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://celebrexbest.us.org/>Celebrex</a>

96 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Úterý v 8:46 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

97 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Úterý v 20:33 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://colchicine.network/>colchicine 0.6mg</a>

98 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | Úterý v 21:31 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin online pharmacy</a>

99 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Středa v 0:37 | Reagovat

wh0cd425329 <a href=http://stromectol.company/>stromectol 3 mg</a>

100 Michaelgor Michaelgor | E-mail | Web | Středa v 15:47 | Reagovat

wh0cd869127 <a href=http://celebrexbest.us.org/>celebrex</a>

101 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:41 | Reagovat

wh0cd647228 <a href=http://zoloft.team/>zoloft prescription</a>

104 Charlesturse Charlesturse | E-mail | Web | Sobota v 13:25 | Reagovat

wh0cd203430 <a href=http://atenolol.in.net/>atenolol generic</a>

106 NikkaGow NikkaGow | E-mail | Web | Včera v 7:39 | Reagovat

Hello! I need to contact Administration of this wonderful site.
Thank you.
fbn333tygr55fe4

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama