Rome - 11. kapitola 1/2

1. prosince 2016 v 16:21 | Rady |  Jay Crownover - Rome


Kapitola 11
Cora
"Přestaň se na mě takhle dívat, Shaw. Myslím, že je to skvělý nápad. Ne, já vím, že je to zatraceně skvělý nápad."
Kdyby na mě nepřestala zírat těma velkýma zelenýma očima, chtěla jsem ji zaklepat na nahoru na tu její blond hlavu. Byly jsme na obědě. Setkala jsem se s ní ve městě, abychom mohly dál posunout hranice našeho přátelství. Byla neděle odpoledne a ani jeden z chlapců Archerových neměl náladu jít navštívit své rodiče, takže místo toho se rozhodli strávit den spolu a dělat chlapské věci, cokoliv to znamená. Shaw konstatovala, že to znamená, že se buď chystají jít do posilovny a pokusí se navzájem porazit řečmi, nebo se chystají zůstat v obývacím pokoji a hrát videohry. Rome nebyl moc velký hráč, tak jsem myslela, že vyhraje tělocvična, což znělo více pravděpodobně, ale mě to znervózňovalo, protože ani jeden z těch chlapců nevěděl, kdy přestat a jeden z nich velmi dobře mohl skončit zraněný.
Měla jsem skvělý nápad, jak pomoci mému velkému napjatému vojákovi, aby se zbavil alespoň jednoho svého démona, ale Shaw se zdálo, že zacházím příliš daleko, než jsem jí to vysvětlila. Pořád na mě vrtěla hlavou a úzkostlivě se kousala do spodního rtu. Vypadala, že si dělá starosti a myslím, že nepochybovala o tom, že jsem se zbláznila, ale Rome potřeboval uzavření, potřeboval nějaký druh odpovědi, aby se mohl posunout kupředu, a já viděla jen jeden způsob, jak to dokázat. Jen jsem věděla, že překlenutí této mezery by mu mohlo nabídnout klid, který tak potřeboval, ale také udělat zázraky s jeho nutkáním udržet své rodiče daleko. Už ztratil bratra. Musela jsem ho dostat z toho dobrovolného exilu od těch, kteří ho milovali. Bohužel jsem při tom potřebovala pomoc od Shaw.
"Byla jsem tam, Coro. Já jsem ta, která viděla tu reakci, jak ho ignorovali, když se dozvěděl o Remym. Věř mi, chlapci Archerovi nemají rádi překvapení."
Povzdechla jsem si a odfoukla si vlasy z čela. "Podívej se, Rule v noci spí. Jo, měl to nějakou dobu drsné, ale hlavně ovládl svůj žal a roli, kterou v něm hrál Remy. Rome to nemá. Plácá se v blátě "co když" a "co teď"; pokud mu můžu hodit záchranné lano udělám to, s tvou nebo bez tvé pomoci."
Poklepala nehty na stůl a upřeně jsme na sebe zíraly. "Znám ty kluky mnohem déle než ty, Coro. Věř mi: nedělej si iluze o tom, že to uvítají, nemluvě o tom, že to Margot rozruší. To jen otevře staré rány a způsobí bolest. Nechci do toho zatáhnout Rula nebo Roma."
Zavrtěla jsem na ni hlavou. "Znala jsi dřívějšího Roma, než zjistil, že jeho malý bratr měl tajný život a jeho druhý malý bratr ho nepotřebuje, protože už našel lásku svého života. Tento Rome, Shaw ... , nemáš ani ponětí, co se s ním děje. Je mi líto, ale je to pravda. Teď je jiný člověk. On to potřebuje."
Nechtěla jsem, aby to znělo tak tvrdě, ale byla to pravda. Je pravda, že Rome měl talent k tomu, aby udržel lidi na uzdě a skrývá všechny ty věci, se kterými se neustále potýká za zamračeným a uštěpačným postojem, ale věděla jsem, že pokud by se někdo obtěžoval podívat se blíže, mohl by si všimnout, jak zlomený je ten jeho srdcervoucí, modrý pohled. Přesunula bych každou horu, abych mu to dala. Kromě toho, to dítě bude potřebovat každého z rodiny, kterou jsem já nikdy neměla, i kdyby to znamenalo, že budu muset zatřást celou Archerovic rodinou.
"Miluju ho, Coro. Je to moje rodina a já mu nechci ublížit."
"Potřebuje uzavření, řekl mi, že neví, jak to nechat být, Shaw, a nikdo z nás mu nemůže poskytnout úlevu, nebo mu s tím pomoci. Myslím, že i Rule by mohl mít prospěch z nějakých odpovědí, které dávají smysl, ale je to tvoje starost; Velký bratr zase moje."
Byl můj. Každý tyčící, nepředvídatelný, zmítající se palec byl můj a chtěla jsem se postarat, aby se věci pro něj zlepšily. Starala jsem se o své kamarády, protože jsem chtěla, aby žili co nejlepší život. Chystala jsem se postarat o Roma, protože pro mě bylo bolestné, vidět ho, jak bojuje. Cítila jsem, že pokud bych mu mohla trochu ulehčit, byl by to ten nejlepší dárek, který mu kdy kdo dal. Plus, zasloužil si to. Byl to dobrý člověk. Pracoval na tom, aby náš svět byl jednou lepším místem.
Otevřela ústa, aby pokračovala v jejích argumentech, ale můj zvonící telefon ji přerušil. Nastavila jsem si Creedence jako Romův vyzváněcí tón, protože on byl takový klasický typ člověka, a vždycky se musím smát, když vidím jeho pochmurný obličej zírající na mě z obrazovky. Smál by se, kdyby věděl, že CCR hráli "Fortunate Son" pokaždé, když mi volal, zejména proto, že jsem měla raději dívčí rockové kapely, stejně jako Rule.
"Co se děje?" Zdálo se, že byl docela odhodlaný strávit den s Rulem a hledat odpovědi na některé ze svých otázek, takže jsem byla překvapená, že ho slyším.
"Můžeme se sejít v baru, jakmile to bude možné?"
Zněl vystresovaně a mluvil opravdu rychle. Zamračila jsem se a pokynula Shaw, aby získala účet, takže jsme mohly jet.
"Jo. Co se děje?"
"Bar vykradli."
Cítila jsem, jak se mi rozšířily oči a pochopila, proč v jeho hlase slyším paniku. Byl si opravdu blízký s Britem, majitelem baru, a kdyby se něco tomu staršímu chlapovi stalo, ublížilo by to i Romovi. Potřeboval, abych ho uklidnila. Věděla jsem to, i kdyby to neřekl. Požádal o pomoc a mě se srdce převrátilo v hrudi.
"Budu tam za deset minut."
Cítila jsem, jak vydechl a zněl méně nervózně, když znovu promluvil.
"Asa mi volal, že policajti už tam jsou. Nic jiného nevím."
Zamračil jsem se a vstala, když Shaw podepsala účet.
"Kdo by vyloupil bar v neděli, za denního světla?"
"Nevím. Ale jsem si jistý, že se mi to sakra nelíbí."
Přikývla jsem, i když mě nemohl vidět. "Uvidíme se brzy."
"Díky, Skřítku."
"Kdykoli, kapitáne Kazisvěte."
Shaw byla za mnou, když jsem spěchala ven z restaurace. Prakticky jsem běžela ke Cooperu, když mě zastavila s rukou na lokti. Oči měla stále velké a nejisté, ale teď z nich zářil jiný druh porozumění.
"Ty ses do něj zamilovala, Coro?"
Nevěděla jsem, jak odpovědět, tak jsem se na ni minutu dívala. Byla to otázka, které jsem se aktivně vyhýbala a ptala se sama sebe každý den. Odpověď mě vyděsila, protože, jestli se do něj zamiluju a on mi znovu ublíží, neexistuje možnost, že bych mu znovu odpustila, i přes to, že naše budoucnost teď byla neúprosně propojena prostřednictvím dítěte, které jsem nosila, takže tohle nebyla schůdná možnost. Pokud jsem své pocity držela na uzdě a popírala jejich důležitost, v případě, že by znovu zmizel, bych stále mohla přežít a nezhroutit se, jako předtím. Moje dítě si zaslouží rodiče, který bude vždy přítomen každým možným způsobem.
"Mám své dítě, Shaw."
"Ale miluješ ho?" Sakra, dokázala být vytrvalá, když chtěla.
"Nevím. Minule jsem milovala někoho, kdo mě málem zničil, a nebylo to ani z poloviny tak intenzivní, nebo stejně důležité jako ta věc s Romem. Myslím, že zamilovat se do něj by mě mohlo zničit, jestli to nevyjde."
"Co když to bude fungovat? Co když je to tvůj nedokonalý Pan Dokonalý?​​"
Pokrčila jsem rameny, protože ať jsem do něj byla zamilovaná, nebo ne, právě v tomto okamžiku to bylo pro mě irelevantní. Potřeboval mě, a já ho prostě nikdy nenechám být, pokud se tomu mohu vyhnout.
"Pak to bude vědět jako první. Zavolej Ayden a řekni ji, že Asu právě vykradli. Bude se na něj chtít podívat." Už jsem se neobtěžovala rozloučit. Příliš jsem spěchala, abych se dostala ke svému chlapovi.
Když jsem se dostala k baru, všichni stáli venku. Rome s Britem mluvili s několika policisty, několik štamgastů se choulilo venku, ztracení a nervózní v jasném denním světle, ale to, co opravdu upoutalo mou pozornost byla skutečnost, že Ayden a Jet tam byli také. Jen místo obav o svého bratra, zdálo se, že byla rozzuřená. Píchala ho prstem do prsou a Jet dělal, co mohl, aby ji držel zpátky.
Šla jsem k Romovi a objala ho kolem pasu. Na sobě měl černé tepláky a černé tričko. Je zřejmé, že byl v posilovně. Vypadal, jako by měl být na obálce fitness pánského časopisu.
"Co to všechno znamená?"
"Nevím. Začala na něj řvát, jakmile vystoupila z auta."
Přitáhl si mě k sobě, když jsem se odtáhla.
"Jdu se podívat, co se děje. Jsi v pořádku?"
Přikývl a Brite jen zavrčel.
"Jsem už na tyhle sračky příliš starý. Barové rvačky s motorkáři, ozbrojené loupeže v neděli, začíná toho být příliš moc."
Viděla jsem Roma něco říct, ale ten starší člověk ho jen poplácal po rameni a zavrtěl hlavou.
"Dořeším to s policisty; můžeš jít zachránit toho jižanského Casanovu."
Vzala jsem ho za ruku a vedla přes parkoviště. Kývl na pár štamgastů a podíval se na mě.
"Díky, že jsi všeho nechala a přiběhla sem. Nemohl jsem sehnat Brita. Bál jsem se, že mu něco stalo. Asa pouze řekl, že byl okraden a pak zavěsil. Každý nejhorší možný scénář, co jsem dokázala vymyslet mi běžel hlavou."
Vrazila jsem do jeho ramenem svým ramenem a usmála se na něj. "Ale místo toho, abys vyšiloval, jsi mě zavolal a požádal o pomoc. To je vše, co musíš udělat, chlape."
Vypadal, jako by chtěl říct něco odpovědět, ale zachrochtal překvapením, když Ayden strčila Asovi do hrudníku oběma rukama tak silně, že zavrávoral několik kroků k nám. Jet zaklel a sevřel svou očividně rozzlobenou nevěstu v těsném objetí.
"Ayd, vychladni. Jsou tu všude policajti a já nepotřebuji ztrácet jeden z mých pár dní doma, vyzvedáváním tvého skvělého zadku z vězení."
Ztěžka dýchala a její světlé oči zářily tak, jak je může rozzářit pouze zuřivost.
Popadla jsem Asu za loket a otočila ho k sobě, aby se na mě podíval. Ústa měl pevně stažená v zamračení a nebyl nadšený ze setkání se svou malou sestrou.
"Hej, co je. Kvůli čemu je ten kravál?"
Odtáhl se ode mě a projel si rukama rozcuchanými blond vlasy.
"Zeptejte se jí. Není dost zlé, že jsem měl pistoli strčenou ve tváři a musel odevzdat celou tržbu nějakému kreténovi v lyžařské masce, ale slečna Dokonalé načasování, se tu musí ukázat a obvinit mě z toho, že v tom jedu."
Jet zaklel, Rome se zamračil a Ayden tam tvrdohlavě stála, s rukama zkříženýma na prsou.
"Znám tě lépe než kdokoli jiný, Aso. Vím, že to není za hranicemi tvých možností."
"Ayd." Varoval ji Jet, ale držel ji v náručí a hladil ji po zádech nahoru a dolů uklidňujícíma rukama. "Možná to není čas ani místo, že jo?"
Zavrtěla tmavou hlavu a pokračovala mračení se na svého bratra.
Rome se podíval na Asu koutkem oka.
"Co se přesně stalo?"
Asa si povzdechl a začal před námi přecházet sem a tam. Věděla jsem, že má svou stinnou historii, v tom nejlepším případě pošramocenou pověst, ale tohle vypadalo dost hrozně. Nedokázala jsem si představit, že by s tím mohl mít něco společného, ale Aydenin kamenný výraz mě nutil pochybovat.
"Chystal jsem na baru Bloody Mary, stejně jako každou neděli. U baru sedělo jen několik štamgastů a Brite mi řekl, že si musí oběhnout pár pochůzek, takže jsem tam byl sám. Šel jsem do zadu pro vodku a když jsem se vrátil dopředu našel jsem chlápka v černé masce, na sobě flanelovou košili a džíny, jak vrtá do pokladny. Byl jsem zmatený, a tak jsem se ho zeptal, co tam dělá, a když se otočil, vrazil mi do tváře Glocka."
Když vyčerpaně odpovídal své sestře, odmítal se podívat se na někoho jiného, než na sebe. Bylo to, jako by se snažil ji přinutit, aby mu věřila, i když nebylo jisté, že to dokáže.
"Řekl mi, abych šel na druhou stranu baru. Vyprázdnil kasu a vyrazil ven ze dveří. Trvalo to asi jednu minutu."
"Neříkal nic jiného?" Romův hlas byl drsný a bylo mi jasné, že mu vadilo, že se ta loupež stala, když tam nebyl. Hodně se o to místo staral, záleželo mu na Britovi. Zaručeně se jednalo o způsob, jak se zbavit pocitu viny, kterou cítil každý den.
Asa posunul ty třpytivě zlaté oči naším směrem. "Řekl:" Odplata je děvka. "
Podívala jsem se na Roma, který se teď mračil.
"Víš, co to znamená?"
Zabručel. "Řekl jsi to Britovi, že?"
Asa přikývl. "Jo, a on mi řekl, abych se o tom nezmiňoval policii."
"Cože? Proč?" Rome mi ovinul ruku kolem zadní části krku a políbil mě na vrcholek mé hlavy.
"Myslím, že ví, kdo je za tím." Přešel Řím svou pozornost na Ayden. "Odpusť svém bratrovi, holčičko. Lidé se mění, někdy ne vždy k lepšímu, ale mění se. Nikdy se nebudeš schopna posunout dopředu, pokud si vždycky budeš myslet to nejhorší."
Mávl ke mně pohledem.
"Dej mi pár minut, abych si promluvil s Britem a můžeme vyrazit. Rule mě tu vysadil."
Trochu jsem se zasmála. "Pojedeš v Cooperu?"
Zasténal a odešel bez jediného slova. Nebudu lhát: Sledovala jsem jeho zadek celou cestu, dokud Aydenin hlas nepřerušil mé snění.
"Aso." Její tón byl napůl smířlivý a trochu odstoupila.
Asa zvedl ruku a zavrtěl hlavou. Vypadal smutně, nebo možná smířeně s tím, že ho Ayden nikdy neuvidí jinak.
"Prostě ne. Oceňuji všechno, co jsi pro mě udělala, že jsi mě neopustila, když jsem byl v nemocnici, nikdy ti to nebudu schopen splatit, Ayd. Ale vždycky pro tebe budu špatný člověk. Líbí se mi tady. Líbí se mi tenhle bar, a věř nebo ne, Roma si sakra vážím. Je to dobrý chlap. Neudělal bych nic, abych ho vykýval. Vím, že si myslíš, že jsem schopný myslet jen sám na sebe, ale to, že jsem skoro umřel, mi dalo trochu nový pohled na život. Člověk nekonečně zestárne, když ho malá sestra musí zachraňovat."
Ayden omráčeně ztichla, takže to zkusil Jet. "Aso, člověče, pojď. Vyřešíte to později."
Blonďák záporně zavrtěl hlavou.
"Ne. Je zřejmé, že nevěří, že se mohu polepšit."
Obrátil ty své oči barvy tekutého zlata na mě a já téměř cítila, jak z nich září upřímnost.
"Budu pryč do konce příštího týdne."
Povzdechla jsem si. "Nemusíš to dělat."
"Ano, musím. Kromě toho, stejně budete potřebovat prostor pro to dítě."
No, blbost. Na tohle jsem nemyslela, že? S Romem jsme o téhle části naší budoucnosti nemluvili. Stále se to zdálo tak daleko. Kromě zvětšených prsou, změny nálad, a maličké vybouleniny na břiše, jsem neměla pocit a ani jsem nevypadala, že jsem jiná, takže bylo snadné zapomenout, že budu mít dítě a potřebuji se na to připravit. Přesunovali jsme se tam a zpět mezi našimi byty, ale to opravdu není ideální prostředí pro novorozence. Myslím tím, můj dům byl velký a měl spoustu pokojů, pokud nebyly zrovna všechny obsazené.
"Je mi to líto." Aydenin hlas byl napjatý a tichý. Jet ji jen držel blíž a zamumlal jí měkká slova do tmavých vlasů.
Asa se na ni smutně usmál. "Jsem si jistý, že je a mně taky, ale nemohu být blízko tebe, pokud si budeš vždycky myslet, že mám něco za lubem."
Zlomeně se zasmála. "Vždycky jsi měl."
"Vždycky jsem měl."
S tím se otočil a přešel k místu, kde stáli shromážděni někteří prošedivělí štamgasti. Sledovala jsem, jak mu všichni potřásli rukou a poplácali ho po zádech. Je zřejmé, že stejně jako to udělali pro Roma, uvítali Asovu ztracenou duši do svého stáda.
"Jsi v pořádku?" Jetův hlas byl jemný, když políbil Ayden lehce na ústa. Objala ho kolem pasu a opřela si čelo do středu jeho hrudi. Prostě vypadali jako dokonale ucelený pár.
"Nevím."
"To přejde."
"Ale má pravdu. Já si vždycky myslím, že má něco za lubem. Myslela jsem, že okradl tvoje studio, byla jsem si úplně jistá, že stojí za vykradením tohoto místa. Nemyslím si, že by nebyl schopen to udělat, pokud by z toho mohlo něco kápnout. Miluju ho, ale já mu prostě nevěřím."
"Budeš na tom pracovat." Podívala jsem se na můj telefon, protože mi zapípala příchozí textová zpráva.
Byla od Shaw a vše, co řekla, bylo: Jdu do toho. Vydechla jsem úlevou a zavěsila.
"Všichni jsme rodina, Ayd. Dobré, špatné a ošklivé, my na to přijdeme."
"S naší historií, nemyslím si, že je to tak snadné, Coro."
Připomnělo mi to Roma a jak s ním každý jednoduše vycházel předtím, než se vrátil, a ztratil ve svém nitru. Všichni ho stále milují, ale prostě si musí najít nový způsob, jak se k němu chovat. S Asou to bylo stejné.
"Můžeš ho milovat, Ayden. Je pouze potřeba najít způsob, jak odlišit lásku k tomu novému člověku, kterým se stal, od lásky, kterou jsi měla pro jeho staré já."
Vůbec mi neodpověděla, ale Rome přišel za mnou a zeptal se, jestli jsem připravená jít. Přikývla jsem a Jet dovedl Ayden ke svému Challengeru a vyrazili ven z parkoviště.
"Co to mělo znamenat?"
"Má potíže se srovnáváním denverského Asy s kentuckým Asou, což je hloupost, protože musela dělat přesně to samé se sebou, není to tak dávno."
Neřekl nic, ale udělal obličej, když jsme se dostali do Cooperu. To mě rozesmálo.
"Hej." Podíval se na mě přes střechu auta a zvedl tmavé obočí pod jizvou na čele. To vypadalo sexy a mírně zlověstně zároveň.
"Musíme si promluvit o tom, co budeme dělat, až to dítě bude tady."
Zamračil se a složil své masivní tělo na malé přední sedadlo. Musela jsem uznat, že vypadá směšně. Takže jsem si ho vyfotila do svého telefonu pro případ, že to budu v budoucnu potřebovat. Proklínal mě a posunoval se tak dlouho, až v tom omezeném prostoru našel pohodlnou polohu.
"Co myslíš? Budeme to mít, vychováme to, pošleme to do školy, ochráníme před vilnými vlky nebo se stane striptérkou a budeme dobří."
"Neříkej mu to."
"Co mám říkat?"
"Nevím, ale ne to, a myslela jsem, kde ho nebo ji budeme vychovávat? Moje místo? Tvoje místo? Společně pod jednou střechou, nebo se budeme stěhovat tam a zpět? Mám pocit, že jsme to ještě neprobírali."
"No, sakra."
Koukla jsem po něm koutkem oka. "Přesně."
Opravdu jsme spolu nebyli dost dlouho, abychom udělali takový velký krok, jako bylo bydlet spolu, ale vzhledem k tomu, že příchod dítěte zcela měnil hru, nebyla jsem si jistá, že můžeme hrát podle běžných pravidel. Byl docela klidný, a já ho sledovala. Vypadal, jako by opravdu hodně přemýšlel, ale nezdál se být příliš vyděšený, nebo že by panikařil. Řídila jsem do Viktoriiny a nechala ho tiše přemýšlet. Když jsem zastavila před domem, otočil se ke mně s vážným výrazem v těch kobaltových očích.
"Co chceš dělat, Coro?"
Nečekala jsem to.
"Nevím. Nechci, abys dělal něco jen proto, že budeme mít dítě. Nechci tě k ničemu nutit."
"Stoprocentně souhlasím s tvou volbou, Skřítku." Když říkal takové věci, moje srdce zaplesalo.
"Myslím, že se nemusíme rozhodnout hned, ale asi je to něco, co nakonec musíme naplánovat."
"Můj plán je dělat to, co potřebuješ, abych dělal."
Každá dívka by ve svém životě měla mít takové štěstí a mít někoho, kdo by jí tohle řekl. Věděla jsem, že to myslí vážně, takže jsem si pomyslela, že tohle je stejně dobrý čas jako každý jiný, abych zkusila využít své štěstí. Položila jsem mu ruku na koleno a obrátila na něj prosící oči.
"Dobře, pak to, co potřebuji, abys udělal je, že budeš souhlasit s návštěvou tvých rodičů příští víkend."
Viděla jsem, jak ztuhnul a za okamžik mu v pohledu explodovala panika.
"Proč?"
"Protože v určitém okamžiku se budou muset dovědět, že budou prarodiči a počítám, že bychom měli nejprve prolomit ledy. No tak, to nebude tak těžké a já tě tam budu chránit." Neměla jsem v úmyslu zmiňovat to, že už bylo dávno na čase, aby dal svému strachu sbohem.
Zaklel pod vousy a otevřel dveře auta. Snažila jsem se nesmát, když se snažil dostat ven, ale to bylo prostě příliš legrační. Následovala jsem ho a on na mě upřeně koukal přes střechu.
"Nebyl jsem s nimi v jedné místnosti víc než rok."
"No, to je už dost dlouho. Nenutím tě, abys spolkl všechnu tu zášť, kterou v sobě máš kvůli tomu, že ti neřekli o Remym, nebo tomu, jak tvoje matka zacházela s Rulem. Žádám tě, aby ses s tím vyrovnal a vypořádal se s tím, takže může zmizet další věc, která tě v noci trápí."
Tiše jsme na sebe dlouhou dobu zírali. Nakonec se odrazil od auta a kývl hlavou směrem k bytu.
"Mohu o tom přemýšlet?"
Kousla jsem se do rtu a dala mu ruce kolem pasu, takže jsem mohla svou tváří odpočívat na středu jeho zad, zatímco on si pohrával se zámkem v předních dveřích.
"Můžeš, ale už jsem řekla Shaw, aby jim řekla, že tam budeme."
Šel ztuhle přede mnou, ale neřekl nic zpátky. Jakmile otevřel dveře, otočil se a přitiskl mě do dřeva s rukama nad hlavou. Podíval jsem se na něj a odmítla mrknout.
"Umíš být velká osina v zadku. Víš to, že jo? "
Usmála jsem se na něj a nadzvedla se, takže jsem mu mohla zabalit nohu kolem pasu.
"Já vím. Ale já to jinak neumím."
Zasmál se a sklopil hlavu tak, že by mě mohl políbit. Bylo to tak snadné ztratit se v něm. Čím víc jsem to dělala, tím méně jsem se chtěla najít.

"Dokaž to." No, to byla výzva, kterou jsem mohla přijmout. Dobře, že jsem na to měla zbytek dne.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 1. prosince 2016 v 19:16 | Reagovat

Ďakujem za preklad ďalšej kapitoly. :-P

2 Yanica Yanica | 1. prosince 2016 v 20:04 | Reagovat

srdečná vďaka za preklad... :-);.)

3 Majka Majka | Web | 2. prosince 2016 v 15:14 | Reagovat

To bylo super!

4 Květa Květa | 3. prosince 2016 v 8:59 | Reagovat

Díky :-)

5 Yanica Yanica | 2. ledna 2017 v 12:28 | Reagovat

Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

6 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 25. července 2017 v 16:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

7 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 26. července 2017 v 3:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

8 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 26. července 2017 v 14:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

9 Josephpap Josephpap | E-mail | 1. srpna 2017 v 1:27 | Reagovat

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BrainRush</a> – натуральное средство на основе мицелл, вытяжек и концентратов лекарственных растений с добавлением глицина, биотина и комплекса витаминов В.
Улучшает передачу нервных импульсов и работу всех отделов головного мозга, помогает при нарушениях функции памяти.
BrainRush легко усваивается организмом и начинает действовать максимально быстро, дополнительно воздействует на функции эндокринной, имунной и нервной систем.
Эффективен в любом возрасте.

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BRAINRUSH</a> – ЭТО УНИКАЛЬНОЕ СЕРТИФИЦИРОВАННОЕ СРЕДСТВО

Не содержит ГМО Не содержит вредных для здоровья красителей.
Не содержит вредных для здоровья консервантов.
Не имеет противопоказаний.
Запатентованный синергический фитокомплекс.

<a href=https://goo.gl/qfzBMQ>BRAINRUSH</a> исключительно натуральные компоненты, не наносящие вреда организму.
Активные вещества корневища солодки, шалфея и пустырника пятилопастного повышают устойчивость нервных клеток к кислородному голоданию, активизируют
умственную деятельность, способствует улучшению памяти и сна.

10 Avia777el Avia777el | E-mail | 16. srpna 2017 v 17:39 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты москва симферополь купить недорого
москва сочи авиабилеты дешево акции распродажи s7
купить авиабилеты онлайн дешево аэрофлот без пересадок
дешевые авиабилеты акции авиакомпаний скидки
купить авиабилеты дешево цена

11 GeorgeRok GeorgeRok | E-mail | Web | 21. srpna 2017 v 23:52 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм инструменты, сетевой бизнес в вузах</a>

12 DorogiKRDrak DorogiKRDrak | E-mail | 24. srpna 2017 v 10:29 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Ейск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Под ключ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8 (861) 24-123-45
___________________________
благоустройство территорий в районе
благоустройство домов детские площадки
г новокуйбышевск благоустройство города
муп благоустройство камчатка
аренда техники для асфальтирование

13 Avito321nase Avito321nase | E-mail | 29. září 2017 v 14:22 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

если не прошли деньги на авито
как оплатить объявление на авито из кошелька
как самому разблокировать аккаунт авито
авито иваново кошельки
накрутка аккаунты авито

14 SlavaNgw SlavaNgw | 6. října 2017 v 0:45 | Reagovat

Hi all! Recently I have been fighting with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/zolpidem-tartrate-10mg>source</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

15 BethanyHag BethanyHag | E-mail | Web | 6. října 2017 v 22:53 | Reagovat
16 BethanyRez BethanyRez | 21. října 2017 v 3:00 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a torture. I am already being nervous maybe I should <a href=https://youtu.be/juI1nbvi8Oo>click here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

18 BethanyXfb BethanyXfb | 29. října 2017 v 13:46 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week summer. Plus the university exams are getting, it will be a stretch. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.weddingwire.in/web/globerx24com-and-valium>website</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

19 thuylien thuylien | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 5:23 | Reagovat

I have more useful information from this article. Thanks for sharing.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama