OP - 4. kapitola

15. prosince 2016 v 22:08 | René |  Anna Banks - Of Poseidon


4.
Příliš pozdě!
I když se Galen snažil, jak jen mohl, stejně bylo příliš pozdě. Plaval proti proudu a s každým tempem to bylo těžší a těžší. Jediné, co ho pohánělo dopředu, byl Emmin zoufalý křik. Nechce to vidět. S každým tempem si namlouvá, že ať už se děje cokoli, není to tak hrozné. Její zoufalé výkřiky ho budou pronásledovat navždy. Nechce - nemůže se teď trápit představami, co se stalo.
Chloe přestala křičet - nechce přemýšlet o tom, co to znamená. A odmítá uznat, kolik času už uplynulo od chvíle, kdy slyšel křičet Emmu. Zatne zuby a zabere ještě víc, pohled upřený na přibližující se prázdné prkno.
Konečně se jeho ruka dotkne opuštěného prkna - příliš pozdě!
Ponořil se a musel zasténat, když o kus dál uviděl Emmu. Svírala ochablou ruku své kamarádky a přetahovala se o ní se žralokem. Nevšímala si toho, že všemožným kroucením, škubání a taháním Chloeniny nohy ze žraločích čelistí se trhá víc masa z její nohy. Nevšímala si ani toho, že její kamarádka už dávno přestala bojovat. Ona i žralok spolu bojují o oběť. Žralok zrcadlově napodobuje Emmino kroucení a škubání a při tom je obě tahá hlouběji do temnoty, ale ani jeden to nehodlá vzdát. Na Emmě je už znát vyčerpání.
Proč je Emma tak jiná? Proč chce za každou cenu zachránit svou lidskou kamarádku? Pochybnosti se mu mísí v hlavě spolu s výčitkami svědomí. Spolkne hořkou příchuť žluči, která mu najednou stoupne do krku. Rayna má pravdu. Ona není jednou z nás, kdyby byla, dokázala by svojí kamarádku zachránit. Přeměněná Siréna dokáže plavat rychleji než žralok, tak proč se nepřemění, aby odnesla svojí kamarádku do bezpečí? Mýlil jsem se. Emma je člověk. Což znamená, že potřebuje kyslík. Hned. Začne plavat k nim, ale najednou se zarazí.
Několik minut už bojuje se žralokem, který by měl její sílu už dávno oslabit. Místo toho je její tahání čím dál silnější. Několikrát dokonce postoupí blíž k hladině. Náhle si vzpomněl jak Dr. Milligan říkal, že lidem kteří potřebují přežít, dodává sílu a energii jakýsi adrenalin. Možná, že právě to pohání teď Emmino tělo.
Proč o tom vůbec právě teď přemýšlí? Ať je to ten adrenalin, nebo ne, pořád je člověk. Potřebuje pomoct. A kde je vůbec Rayna? Už by tu měla být spolu s těmi lidmi, co si říkají záchranáři. Záchranáři, kteří sedí u svých vysokých dřevěných stánků, a bedlivě dohlížejí, aby se nikdo v plavkách neutopil v bílých vlnách.
Jenže Galen nemá čas čekat na nějaké nezkušené záchranáře. I v případě, že má Emma stále dost adrenalinu, aby mohla zůstat tady dole. Je zázrak, že žralok už nevzdal přetahování o Chloe a nepustil se do Emmy.
Podruhé se začal k Emmě přibližovat a podruhé se zarazil.
Jen, prostě.... nevypadá, jako by potřebovala pomoct. Její bledá tvář je zkřivená vztekem. Žádný strach. Žádná úzkost. Jen vztek. Její bílé vlasy se kolem ní vznášejí jak aura, trhnou sebou vždy v opožděné reakci na její pohyby. Galenovy se rozšíří oči, když najednou frustrovaně zavrčí a zvedne nohu, jakoby chtěla žraloka kopnout. Její lidská noha není dostatečně silná, aby mu mohla ublížit - voda zpomaluje pohyb a otupuje sílu úderu. Její noha ale dopadá přímo na žraločí oko a.... dopad je silný natolik, že se žralok konečně pouští. Ale pořád to nevzdává a plave v kruhu kolem nich. A pak - začne plavat přímo na Galena.
Galen se proti němu vrhne. Mezi Sirénami patří k nejrychlejším. Dokáže jí před žralokem zachránit a pravděpodobně i změnit se zpět do lidské podoby než ho zaregistruje. Ale proč by se měl obtěžovat změnit zpět do lidské podoby? Právě teď jeho kůže napodobuje vodu a jediné co by viděla je, jak ji vodní vír nese ke břehu. A i kdyby ho viděla, nikdo jí stejně nebude věřit. Budou trvat na tom, že ztratila vědomí, nebo že spolykala příliš slané vody a je příliš v šoku, než aby jí uvěřili, že něco viděla.
Ale z nějakého podivného důvodu chce, aby ho Emma viděla, aby si pamatovala, že to on ji zachránil. Protože to bude naposledy, co ji uvidí. Není třeba, aby ji po dnešku ještě sledoval - už o ni nemá zájem. Obyčejný člověk nemůže sjednotit jeho lid v jedno tělo, v jeden dech.
Dech???!!! To je ono - Rayna měla pravdu - ona ztratila paměť! Zasténal a zrychlil. Najednou Emma zakřičela, až se málem udusila: "Přestaň!"
Galen se zarazil.
Ale Emma nemluvila na něj. Ona mluvila na toho žraloka.
A žralok opravdu zastavil.
Emma obtočí svoje ruce kolem hrudi Chloe a natočí ji tak, aby ji chránila před dalším útokem. "Nemůžeš ji mít. Nech jí být! Nech nás obě být!"
Po jejích slovech se najednou žralok otočí, a courá se pryč, jako by trucoval.
Galen se zajíkne. Dívá se, jak žralokův pravidelný vrtící se ocas mizí v dálce. Snaží se to pochopit. Protože co stoprocentně ví o žralocích bílých je to, že se nehodlají vzdát svého úlovku. Jsou to agresivní a nemilosrdní zabijáci a jedni z nejobávanějších tvorů jak mezi Sirénami, tak i u lidí - většinou útočí na mláďata obou druhů. A tenhle se prostě vzdal svého žrádla, i když jí měl zákonitě zabít.
Galen prudce obrátí svou pozornost k Emmě, když slyší její přiškrcený výkřik. Stále svírá Chloe a pomalu se spolu potápějí. Její tvář už není plná vzteku, ale úzkosti, strachu a vyčerpání. Teď opravdu vypadá jako skutečný člověk.
Galen uslyší přibližující se hluk člunu. Rayna. Ale stihne to včas? Každý druhý pohyb Emmy je chybný, kope nohama bez jasného účelu a její duch už ztrácí chuť bojovat. Galen zamrzl v nerozhodnosti. Ona není člověk - nemůže být. Adrenalin ji možná pomohl zadržet dech, ale ne na takhle dlouho. Plus, lidé neumějí mluvit pod vodou - potřebují k tomu kyslík. A bílý žralok by jen tak neustoupil, zvlášť před tak drobnou Emmou. Neustoupí ani před Sirénami.
Dr. Milligan měl pravdu. Emma má dar Poseidonu (umí mluvit s rybami).
Ale pokud je Siréna, tak proč se neproměnila? Mohla tím zachránit život svojí kamarádky. Proč se nezmění teď? Určitě tuší, že její kamarádka je mrtvá. Může mě vycítit stejně, jako já cítím jí? Galen zavrtí hlavou. Teď není čas nad tím přemýšlet. Emma je schopná se kvůli svojí kamarádce utopit a to on rozhodně nedovolí.
Začne se potápět směrem k nim. Loď je jen kousek od nich, slyší jak se lámou vlny o její boky. Nakonec jim zastaví nad hlavou. Má už Emmu skoro na dosah ruky, když hladinu protne bílý paprsek světla a osvítí Emmu a Chloe - až teď si uvědomí absenci přirozeného slunečního světla, slunce už dávno zapadlo. Dva lidé se potopili do vody a plavou přímo k dívkám. Galen ví, že je Rayna na palubě a míří světlem na dívky, aby lidé věděli, kde jsou - Sirény dobře vidí ve vodě i za tmy takže umělé světlo nepotřebují.
Emma uvolňuje své ochranářské sevření kolem Chloe, když ji od ní s němým přikývnutím přebírají záchranáři. Oba si vymění překvapený výraz, když plavou s Chloe k hladině. Když zvedají bezvládné tělo Chloe do lodi, najednou Emma zahlédne její nohu - od kolene ke kotníku je vidět kost a sotva ji drží pohromadě. Její úzkostný výkřik je poslední vydechnutí kyslíku z jejích plic, poslední záchvěv vůle bojovat. Její oči se náhle zavírají a její tělo začne bezvládně klesat ke dnu.
Galen ji chytí do své náruče ještě dřív, než klesne byť jen o další píď.
Ignorujíc záchranáře na boku lodi, tlačí bezvládnou Emmu přímo do náruče své sestry. Ta ji s funěním přetáhne přes okraj lodi. Když se Galen potopí zpět do vody, zahlédne oba záchranáře a otráveně zakoulí očima. Vůbec nemají tušení, že už je Emma v bezpečí na lodi. Propátrávají vodu kolem sebe, ale při tom se nepouštějí jednou rukou lodi, jako by se báli, aby se neutopili nebo je něco nesežralo. Bez reflektoru jsou tito ubozí lidští tvorečkové k ničemu.
Kdyby tady Galen nebyl, Emma by už byla mrtvá. Rozzuří ho to natolik, že vrhne silný vír vody mezi oba záchranáře. Když plave pryč, slyší jejich vyděšené výkřiky a to mu vykouzlí zlomyslný úsměv na tváři.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Galen si oblékne plavky, které si schoval do průrvy ve skále, když se vydal zachraňovat Emmu a vylezl na břeh směrem k čekající Rayně, která seděla v písku s kolenama přitisklíma k hrudi. Kroutí v ruce kusem hadru, dokud se nepodobá lanu. Galen rozpozná, že je to košile Emmy, kterou měla na sobě, když ji poprvé zahlédl na pláži. I v měsíčním světle vidí, že jeho sestra pláče. Povzdechne si, přisedne si vedle ní, obejme ji kolem ramen a přitáhne si ji k hrudi.
"Chloe je mrtvá," dusí se mezi vzlyky. I když je někdy jedovatá, vždycky se stará o životy druhých, ať už lidských či jiných.
"Já vím. Nestihl jsem se tam dostat včas."
"Galene, tohle je jedna z věcí, za kterou nemůže převzít zodpovědnost. Řekla jsem, že je mrtvá. Neřekla jsem, že jsi ji zabil. Pokud jsme se k ní nemohli dostat mi v čas, nedokázal by to nikdo," odfrkla si Rayna.
Galen si stiskl kořen nosu. "Čekal jsem příliš dlouho, než jsem zasáhl."
"Galene...."
"Zapomeň na to. Jak je na tom Emma?"
"Zjistila pravdu, až když jsme se dostali na břeh. Nechali ji jet s Chloe v tom velkém bílém voze."
"Ale jak na tom je?"
Rayna si povzdechne. "Já nevím. Dýchá ale stále pláče."
"Takže je v pořádku," přikývne a zhluboka vydechne. Ani si neuvědomil, že zadržoval celou dobu dech. "Myslím, že bychom měli jít domů," řekne tiše, ale nepodívá se na ni.
Rayna se od něj odtáhne a postaví se tak, že blokuje svým tělem měsíční svit. Zaboří nohy do písku a dá si přísně ruce v bok. I přes její naštvaný postoj nečekal, že na něj bude tak křičet: "Ona není jedna z nás! Je jen ubohý člověk, který ani nedokázal zachránit svou kamarádku. A víš co? I kdyby byla jednou z nás, nechci to vědět, protože pak bych ji musela zabít za to, že ji nechala zemřít!"
Galen vyskočil na nohy dřív, než stihla dokončit poslední větu. "Takže jestli tomu dobře rozumím, pokud je člověk - nenávidíš ji, a pokud je Siréna - nenávidíš ji taky, je to tak?" Snažil se při tom držet obranný tón hlasu. Pravděpodobně by na ni měla jiný názor, kdyby viděla to co on. Ale neviděla. A protože ještě stále není připravený říct jí všechno co mu Dr. Milligan řekl a po tom co viděl, musel být hodně trpělivý, aby Raynin milný názor vyvrátil - a bude to muset začít dělat líp, než takhle.
"Ona není Siréna! Kdyby byla, zachránila by ji, Galene!"
Tohle ho napřímí. I když je jeho dvojče, měla by cítit alespoň něco podobného k Emmě, co cítí on. Ale kdo kdy slyšel o tom, že by se Sirény vycítili i na souši? Neznamená to jen, že je přitahován k člověku? Ne. Ví přesně, co cítil, když se Emmy dotkl. To už snad něco znamená, ne?
"Počkej," vykřikla najednou Rayna, a zapíchla prst do jeho prsou. "Chceš... chceš mi říct, že jsi ji cítil?"
"Byla jsi snad ve vodě?" pokrčil Galen rameny.
"Sám dobře víš, že jsem byla celou dobu na lodi."
"Tak jak můžeš říct, jestli jsem ji cítil nebo necítil?"
"Přestaň mi na otázku odpovídat otázkou," rozhodila Rayna frustrovaně rukama, " to jsme dělali, když jsme byli děti."
Galenovi došlo, že neexistuje způsob, jak jí to vysvětlit, aniž by nevypadal jako hlupák. A jeho odpověď by vedla jen k dalším otázkám - otázkám, které zatím nejsou její starost.
"Někdy to ještě funguje. Vzpomínáš, když jsme před několika dny narazili na toho perutýna ₁ a ―"
"Přestaň s tím! Nebo přísahám na Tritonský trojzubec, že jestli mi neodpovíš na otázku, tak ―"
Náhle zaslechl Galen zvuk hudby vycházející někdo zpod jeho nohou. Oba odstoupili a zaposlouchali se. Galen jemně nohou rozhrabával písek, aby našel vyzvánějící mobilní telefon. Na poslední zazvonění ho najde, zvedne a opráší od písku. Telefon nevypadá stejně jako mobil Rachel - jeho samozvaná lidská asistentka - který jí před časem koupil. Mobil je růžový a polepený drobnými kamínky po celém krytu. Stiskne tlačítko a na mobilu se rozsvítí rozesmátý obrázek Emmy s Chloe.
"Oh," vyhrkla Rayna, tvář zvrásnělou obavami. "Čí... čí je to?"
₁ - Ve volném překladu Lví ryba nebo taky Perutýn ohnivý, u nás pod názvem Rohatka jedovatá.
"Nemám ponětí," odvětí Galen a klikne na zmeškaný hovor, kde se ukáže "máma". "Nemám ponětí, jak zjistit, komu ten telefon patří."
"Věděla by to Ráchel?"
"Existuje něco, co by Ráchel nevěděla?" odfrkne si Galen. Dokonce i Dr. Milligan připustil, že Ráchel je nejvíc vynalézavý člověk, kterého kdy potkal. Galenovi nikdy neřekl, jak ji objevil, ale když jí věří Dr. Milligan, věří jí i Galen. "Tak jí zavoláme."
"Zvedne ti to, když jí budeš volat z neznámého čísla?"
"Ne, ale zanechám jí zprávu na bezpečném čísle." Když koupili telefon, Ráchel založila falešnou společnost na prodej pojištění aut s předčíslím 800. Sotva kdy má nějaké hovory, ale když nějaký přijme nebo dostane zprávu, ví, že bude od něj a zavolá mu zpátky. Když uslyšel v telefonu hlas dávající pokyn pro zanechání zprávy, spustil: "Ráchel, zavolej mi zpátky na tohle číslo, momentálně u sebe nemám svoje. Potřebuju zjistit, komu tohle číslo patří - obě jména, abych ho mohl najít. Jo, a potřebuju zjistit, kde je Jersey a jestli mám dost peněz tak ho koupit."
Když dotelefonoval, Rayna na něj upřela pohled. "Obě jména?"
"Dg. Milligan má také dvě jména, Jerry a Milligan," přikývne Galen.
"Aha. Dobře. Zapomněla jsem na to. Ráchel říkala něco o tom, že má v telefonu spoustu jmen. Co tím teda myslela?"
"Myslela tím, že má tolik jmen proto, aby někdo nechtěný nezjistil, jak se opravdu jmenuje."
"Jo, to dává smysl," zamumlá Rayna a kopne do písku. "Děkuju za vysvětlení."
V tom zazvoní telefon. Číslo na displeji ukazuje, že volá zpět Ráchel.
"Ahoj Ráchel."
"Ahojky fešáku. Strašně ráda tě slyším takhle brzy ráno," zazívala Ráchel.
"Já jsem tě vzbudil? Promiň."
"Oh, ty dobře víš, jak jsem to myslela, cukroušku."
"Dobře, děkuju. Co to Jersey?"
Zasmála se: "Omlouvám se, zlato, ale Jersey není na prodej. Kdyby bylo, tak ho už můj strýc Sylvester dávno koupil."
"Dobře, tak tam budu potřebovat koupit dům a pravděpodobně taky auto," odvrátí se od Rayny, která vypadá, jako by každou chvíli měla vzteky sníst Emminu košili. Radši kousek poodstoupí, aby se nakonec nezakousla do něj.
"Dům? Auto? Co budeš dělat v Jersey? Zní to pěkně divně. Je všechno v pořádku?" prohlásila Ráchel po dlouhé odmlce.
"Chci tam na chvíli chodit do školy," zašeptá do telefonu tak, aby ho Rayna neslyšela. Odmlčí se a kontroluje na telefonu signál.
"Haló?" zašeptá.
"Jsem tady, brouku. Já jen, že mě to trochu překvapilo, to je všechno," rozpaky zakašle, "takže... jakou školu máš na mysli? Vysokou? Univerzitu?"
"Právě teď ještě nevím, nevím přesně kolik jí je a ―"
"Jí? Ty budeš kupovat dům a auto kvůli holce? Oh, Ježíííši!" vypískla Ráchel.
"Ne, tak to není, ne přesně a přestaň s tím pištěním, prosím?"
"Oh, ne, ne, ne. Nepřestanu s tím pištěním. Pojedu s tebou. Takovéhle věci jsou moje specialita."
"Tak to rozhodně NE," vykřikl a zároveň si druhou rukou prohrábl frustrovaně vlasy. Náhle ho Rayna chytila za ruku a vykřikla: "Dej mi ten telefon, hned!" Odstrčil ji a ona vztekle zavrčela.
"Prosím, Galene," mluvila dál do telefonu Ráchel a její hlas byl jak med. "Nech mě jet s tebou. Kromě toho, budeš potřebovat matku, která by tě zaregistrovala ve škole, nevíš nic o nakupování oblečení atd. Ty mě potřebuješ, drahoušku."
Zatne zuby, částečně kvůli Rayně, protože mu začala kroutit rukou až do bodu, kdy by mu ji snad i urvala a částečně kvůli Ráchel, protože má pravdu v tom, že nemá ponětí, co dělá. Vrhne se na Raynu s telefonem stále u ucha, strhne ji do písku a nakope na ni pořádnou vrstvu písku, než se od ní vydá svižným krokem dál po pláži.
"Fajn, můžeš jet."
Ráchel znova zapiští a spráskne ruce. "Kde jsi? Přijedu pro tebe."
Galen si unaveně povzdechne. "Uh, Dr. Milligan říkal, že se to tu jmenuje Destin."
"OK. Kde je Destin?"
"Říkal Destin a říkal Florida."
"OK, rozumím. Podívám se...." Galen slyší ve sluchátku cvakání. "OK, už jsem to našla, budu muset letět, ale mohla bych tam být už zítra. Jede Rayna taky?"
"Ani za milion let."
Najednou mu Rayna vyrve telefon z ruky a jak sprintuje pryč, křičí do telefonu. "To si piš, že jedu! A přivez mi nějaké ty citronové koláčky, co tak miluju. Jo a taky mi přivez nějakou tu lesklou věc, co se dává na pusu, když jsem dlouho na souši, tak ji mám příliš suchou...."
Galen si začne masírovat bolavé spánky a uvažuje o tom, co se chystá udělat.

Možná, že únos Emmy by byl jednodušší.
 

20 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 15. prosince 2016 v 22:29 | Reagovat

moc děkuji za další kapitolu :-)

2 Lucie Lucie | 15. prosince 2016 v 22:38 | Reagovat

děkuji moc :) kamarádky mi je líto :/

3 Radka Radka | 15. prosince 2016 v 22:46 | Reagovat

Děkuji za překlad.

4 Danča Danča | 15. prosince 2016 v 22:59 | Reagovat

Děkuji moc za překlad a korekci :-) a jsem moc zvědavá na další kapitoly :-)

5 Jana Jana | 15. prosince 2016 v 23:05 | Reagovat

Moc děkuji ❤️

6 Mirka Mirka | 16. prosince 2016 v 5:36 | Reagovat

Moc děkuji za skvělý překlad!!!♥♥♥

7 Dominika Dominika | Web | 16. prosince 2016 v 7:51 | Reagovat

Perfektní překlad, super.....

8 Renča Renča | 16. prosince 2016 v 8:16 | Reagovat

Děkuji za překlad další kapitoly. :-)

9 Jana M. Jana M. | 16. prosince 2016 v 8:36 | Reagovat

Moc děkuji za pokračování.

10 Hanka Hanka | 16. prosince 2016 v 9:17 | Reagovat

Moc děkuju za skvělou kapitolu. :-)

11 Jana Jana | 16. prosince 2016 v 9:18 | Reagovat

Děkuji ☺

12 Dráža Dráža | 16. prosince 2016 v 11:59 | Reagovat

Děkuji za další kapitolu :-)

13 hm hm | 16. prosince 2016 v 13:18 | Reagovat

Děkuji za překlad bylo to hodně smutné.
Doufám že teď už to bude veselejší.

14 maťa maťa | 16. prosince 2016 v 18:50 | Reagovat

ďakujem za preklad ♥♥ :-D

15 galipeko galipeko | 17. prosince 2016 v 19:14 | Reagovat

dakujem :-)  :-)  :-)

16 Bell Bell | 18. prosince 2016 v 2:00 | Reagovat

je to drsné, děkuji za překlad

17 Květa Květa | 18. prosince 2016 v 9:19 | Reagovat

Díky moc za další kapitolu :-)

18 Dana Dana | 18. prosince 2016 v 20:41 | Reagovat

Děkuji za další kapitolu :-) :-)

19 Alena Alena | 18. prosince 2016 v 21:07 | Reagovat

Dakujem :-)

20 Rady Rady | E-mail | 19. prosince 2016 v 8:28 | Reagovat

Dekuji

21 Momo Momo | 23. prosince 2016 v 0:13 | Reagovat

Ďakujem za ďalšiu kapitolu:)

22 Janka Janka | 28. prosince 2016 v 19:30 | Reagovat

Moc děkuji :-):-)

23 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 8. ledna 2017 v 16:55 | Reagovat

úžasné 8-O

24 Lucie Lucie | 5. května 2017 v 16:53 | Reagovat

Děkuji moc za překlad.. bude další kapitolka prosím? Spíš než kdy mě spíš zajímá jestli vůbec bude překlad pokračovat.. diky moc za info :-D

25 Arlenehaw Arlenehaw | E-mail | 22. července 2017 v 0:09 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

26 Arlenehaw Arlenehaw | E-mail | 22. července 2017 v 9:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

27 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 25. července 2017 v 15:00 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

28 FlossieWed FlossieWed | E-mail | 25. července 2017 v 20:38 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

29 CarolynPadia CarolynPadia | E-mail | 5. srpna 2017 v 16:44 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

30 LeeannfluTh LeeannfluTh | E-mail | 11. srpna 2017 v 16:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

31 DorogiKRDrak DorogiKRDrak | E-mail | 26. srpna 2017 v 14:19 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Туапсе. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Под КЛЮЧ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7 (861)241 2345
___________________________
окоф на благоустройство территории
благоустройство г. жирновска
асфальтирование полевской
приказ на благоустройство офиса
благоустройство сельцо

32 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 17. září 2017 v 19:10 | Reagovat

http://horizontalvias.com.br/component/k2/itemlist/user/332178  фильм кукла смотреть онлайн   смотреть кино онлайн ленинград 46 все серии  http://www.oknacity.zp.ua/component/k2/itemlist/user/219301

33 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 21. září 2017 v 23:40 | Reagovat

http://kickarss.expressionincode.com/component/k2/itemlist/user/15935  фильм бесплатно смотреть онлайн kinogo   документальный фильм полный фильм  http://asb-ufa.ru/component/k2/itemlist/user/223760

34 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 25. září 2017 v 4:55 | Reagovat

http://www.corpus.co.il/component/k2/itemlist/user/2384439  В хорошем качестве HD 720 фильмы онлайн новинки полный фильм   дедушка сериал смотреть онлайн hd 720  http://fit-total.co.il/component/k2/itemlist/user/269374

35 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:09 | Reagovat

http://tropical-gardens-rv-park.com/component/k2/itemlist/user/717642  фильмы 2015 года смотреть в качестве   На телефон В хорошем качестве HD 720 720 hd скачать  http://laroccaministries.com/component/k2/itemlist/user/143974

36 AlysonBgb AlysonBgb | E-mail | Web | 9. října 2017 v 13:51 | Reagovat

Hello all! Lately I have been battling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/what-is-tramadol-used-for>read more</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

37 ElvaQsv ElvaQsv | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 6:08 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

38 LarryItext LarryItext | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 4:42 | Reagovat

http://toprentservice.com/component/k2/itemlist/user/358838  бесплатные российские сериал смотреть бесплатно   В хорошем качестве HD 720 фильмы 2016 года полный фильм  http://preciadoabogados.com/component/k2/itemlist/user/43253

39 tekirdağ petek temizleme tekirdağ petek temizleme | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 13:47 | Reagovat

Benim kuzenim bu blogu tavsiye etmişti. Böyle ayrıntılı bilgiler sunduğunuz için teşekkür ederim. Güzel ve tamamlayıcı bir makale olmuş.
Bence şu anda burada çok güzel bir  yazı paylaştınız. Bu web sitesinin sahibine gerçekten müteşekkirim.Paylaşım için teşekkür ederim
<a href="http://www.teknisyenim.com/tekirdag-petek-temizleme" target="_blank">Tekirdağ Petek Temizleme</a>

40 tunnel rush tunnel rush | E-mail | Web | 31. května 2018 v 5:45 | Reagovat

Thanks for sharing, very useful information.

41 windows 8 product key windows 8 product key | E-mail | Web | 28. června 2018 v 12:12 | Reagovat

Your posts are really helpful to me. Thank you for sharing!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama