MTLY - 12. kapitola

20. listopadu 2015 v 14:28 | Ivča (kor. Evča) |  Megan Smith - Made To Love You


Kapitola 12
Cooper
Dostaneme oznámení, že jarní trénink začíná 19. Jsem nervózní, že musím znova vše opustit, ale takový baseball je. Mám to nejlepší z obou světů, ale proč to tak necítím?
Podívám se na telefon. Jsou 4 hodiny ráno. Měl bych vstávat. Musím ještě něco dokončit ve Fierce. Nechci za sebou nechávat něco rozdělaného. A taky vím, že když tady zůstanu a budu se přehazovat, probudím Jaylinn. Už tak toho má hodně a poslední dobou moc nespí.
Ona je hlavním důvodem, proč nechci odejít. Jaylinn mě tady potřebuje víc, než kdy jindy, ale nepřizná to.
Osprchoval jsem se, vzal si sebou kávu a o hodinu později zaparkuju na svém místu. To je divné, Eliho a Laylino auto je pořád tady. Myslel jsem si, že budou pryč. Sakra, nechci je vyrušit při sexu.
Vezmu si kávu a vystoupím z auta. Nastavím alarm a jdu k zadním dveřím Fierce. Když jdu chodbou, všimnu si, že nejsou rozsvícená světla. Musím si poznamenat, abychom je vyměnili. Možná to zvládne i Dante.
Zastavím se před dveřmi, něco vidím, ale nejsem si jistý, co je to. Přistoupím blíž, abych to viděl.
Žaludek mi poklesne.
Je to tělo, kurva, jsou tady dvě. Rychle z kapsy vytáhnu telefon a rozsvítím světla.
"Sakra," odložím kávu a zbytek cesty doběhnu.
"Laylo," kleknu si před ni a okolo ní je hodně krve. "Laylo," řvu.
Škrábu se k Elimu. "Kurva, Eli." Vzadu na hlavě má runu, na čele velkou bouli a z nosu mu teče krev. Zakloním se, abych viděl, jestli dýchá. Záda se mu zvedají a klesají. "Vydrž, jen vydrž."
Vrátím se k Layle. Jsem tak strašně vystrašený, že s ní mám pohnout, ale musím vidět, jestli dýchá, ale v této pozici nic nevidím. Velice opatrně ji přetočím na záda. Žaludek se mi převrací. Laylina tvář je tak potlučená a zakrvácená, že ji nepoznávám. Chci se podívat, jestli dýchá, ale nic nevidím. Otočím hlavu a přiložím ucho k jejím ústům. Dýchá a slyším kloktání.
"Pomozte!" křičím. "Pomoc!"
Znova si vezmu telefon a vytočím 911.
"911, jak vám můžu pomoci?"
"Pomozte, prosím; mí kamarádi byli zbiti v uličce u Fierce na Ocean Terrace." Srdce mi buší.
"Pane, dýchají?"
"Ano, sice ztěžka, ale ano." Říkám roztřeseným hlasem. "A je tady krev, hodně krve."
"Dobře, odkud krev vytéká?"
Posvítím si telefonem, abych viděl, odkud Layla krvácí. Ale je jí tady tolik, že nevím, kde začít. "Nic nevidím. Tvář má zmlácenou a nevidím, odkud krvácí."
"A co ten druhý? Vidíte, odkud krvácí?"
Vyškrábu se k Elimu. "Vzadu na hlavě má bouli a krvácí z nosu."
"Dobře, ujistěte se, že budou dýchat. Posílám záchranné vozy."
Nemají to k nám daleko a ve chvíli, kdy to řekla, slyším sirény.
Vrátím se k Layle. Vypadá o hodně hůř; dlouhé blond vlasy má slepené od krve. "Ach můj bože," roztřeseně vrtím hlavou. Oči má tak opuchlé, že je sotva vidím. Nemá pár zubů, čelist má v podivném úhlu, má zlomený nos a na čele má tržnou ránu. Má roztržené tričko, podprsenku taky a nedokážu se podívat níž.
Nejdříve k nám dorazí policie. Teď vidím o lépe. Layla má na hlavě mnohem větší ránu, než Eli a plazím se pryč, než začnu zvracet. Utřu si pusu a pak zvracím znova a znova, když vidím všechnu tu krev i na svých rukách.
Druhým směrem přijede záchranka. Zůstanu na místě, abych jim nezavazel. A nevím, jestli nebudu zvracet znova. Jeden záchranář ke mně přijde a zeptá se, jestli jsem v pořádku. Ani mu nedokážu odpovědět, protože se bojím, že budu zvracet, tak zavrtím hlavou.
Spěchá k nám další zdravotník s nosítky. Vyndá tašku a položí si ji vedle sebe na zem.
Muž kontroluje Laylin pulz a po chvíli kývne.
Vše zbledne.
Oba začnou rychle pracovat. Přetočí ji a naloží na nosítka. Jeden jí začne masírovat srdce.
Laylino srdce se zastavilo.
"Ne, ne, ne." Vrtím hlavou.
Naloží Laylu a odjíždí.
Další zdravotníci spěchají k Elimu. Dělají s ním to samé, co s Laylou. Otočí ho, zkontrolují krk a položí ho na nosítka, se kterými běží k vozu.
"Pane, rád bych se vás zeptal na pár otázek," řekne policista.
Podívám se na něj a stojí přede mnou s palci za páskem. Párkrát se nadechnu a snažím se nezvracet.
Odpovím mu na pár otázek. Řeknu mu, co se stalo, podívá se na mé ID atd. Pokaždé, když mrknu, vidím jen Laylinu zakrvácenou tvář a Eliho, jak tam bezmocně leží.
Když skončí, řekne mi, že můžu odejít. Zapáskují místo jako místo činu a detektivové začnou pracovat. Podívám se na místo, kde jsem našel Laylu a Eliho. Všude je krev, i na dveřích a okolo je jen pár věcí, které dokazovaly, že tady byly dva životy na pokraji smrti. Žaludek se mi znova převrátí a začnu brečet. Musím vypadnout.
Jdu k autu, svléknu si tričko a utřu si do něj ruce. Hodím tričko na zadní sedáky a vezmu si další z tašky do tělocvičny. Podívám se na džíny, které jsou taky zakrvácené. "Kurva." Praštím pěstí do auta.
Vytáhnu z kapsy telefon a volám Jaylinn. Zazvoní to 4x, než to zvedne.
"Coope? Kam jsi šel?"
"Vysvětlím ti to později. Setkáme se v nemocnici?"
"Ach můj bože, jsi v pořádku?" ptá se vyděšeně.
"Ehm…ano. Něco se stalo Layle a Elimu."
"Jsem na cestě."
"Jay?"
"Jo?"
"Přines mi čisté oblečení."
"Dobře."

Zastartuju auto a jedu do nemocnice. Doufám a modlím se celou cestu za své dva kamarády, aby přežili, protože s takovou velkou ztrátou krve to nevypadalo dobře.
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mirka Mirka | 20. listopadu 2015 v 22:18 | Reagovat

Moc děkuji za skvělý překlad!!!😘

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama