LMLY - 9. kapitola

25. března 2015 v 16:21 | Iva (kor. Evča) |  Megan Smith - Let Me Love You
Kapitola 9
Komplikovaný


Jaylinn
Posledních pár dní dělal Cooper vše pro to, aby se mnou nebyl sám. Hodně býval s Eli kvůli záležitostem v klubu, aby ho rozjeli, než začne v únoru předsezóna. Býval déle i v posilovně, a když se vracel domů, byl tak unavený, že často usnul i na gauči. Taky býval hodně doma u bratra, nebo MacKenzie.
Je dost jasné, že se mi vyhýbá.
Je čtvrtek odpoledne a odešla jsem z posilovny. Několik holek z týmu se mě ptalo, jestli se nechci s nimi někde sejít. Souhlasila jsem, protože jsem ze sebe potřebovala vybít trochu agrese. Jsem strašně frustrovaná kvůli tomu, jak to teď mezi mnou a Cooperem je. Vím, co si myslíte - můžu to vyřešit tím, že mu dám ultimátum; buď já, nebo vůbec nic. Hluboko uvnitř se bojím, že si vybere to druhé. Mé srdce ví, že by mi Cooper neublížil a jen si mě drží dál od těla proto, že si myslí, že je to nejlepší. Ale sakra, neměl by za mě rozhodovat.
Brzy jsem nahoře a začnu se svlékat, abych mohla jít do sprchy, a najednou mi zazvoní telefon. Vyběhnu z koupelny jen v podprsence a kalhotkách.
"Haló?" říkám, když ho vyhrabu z kabelky.
"Čau," říká Cooper.
Srdce mi poskočí, když uslyším jeho hlas: "Co je?"
Je v autě; slyším, jak startuje. "Máš na dnešek plány?"
Zavrtím hlavou: "Ne. Právě jsem vyšla ze sprchy."
"Dobře, jdu na večeři s Elim. Chtěl jsem vědět, jestli bys nešla s námi."
Nechtěl se mnou mít nic společného od toho incidentu, tak proč teď?
"Ehm, ne. Jen budu doma a budu se dívat na filmy. Bav se. Promluvíme si později."
Zavěsím, než má šanci odpovědět. Nechci slyšet, že je to v pohodě. Nechci od něj slyšet nic, jen ano.
Znova mi začne zvonit telefon. Nakouknu na něj a vidím, že je to Cooper. Ignoruju to a jdu se sprchovat. Chvíli pod ní stojím a nechám horkou vodu uvolňovat bolavé svaly na nohách. Našamponuju si vlasy a pak použiju kokosový kondicionér.
Právě jsem si oholila nohy, když slyším dole své jméno. Je to Cooper a je nasraný. Ach, no. Smyju holicí krém, začnu si sušit vlasy a najednou se otevřou dveře.
Ihned zasténám. Měl alespoň zaklepat. Co kdybych tady stála nahá? Ne, že bych se starala, už mě viděl nahou několikrát, ale i tak vycouval. Sál si suším vlasy a ignoruju ho, než otevře dveře sprchy a ošklivě se na mě dívá modrýma očima. Má zatnutou čelist a pevně drží dveře.
Zakryju si hrudník. "Už jsem skoro hotová, můžeš počkat, prosím?"
Zachvěju se z jeho chladného pohledu a vzduchu, který se najednou dostal do koupelny. Vím, že chci bojovat se svýma rukama, ale nevím proč. To on mě ignoruje.
"Coopere?" zopakuju.
Zavrtí hlavou a zavře sprchu. Poslouchám, než se zavřou dveře koupelny a pak chci pokračovat tam, kde jsem přestala. Ale nestane se to. Podívám se do stropu a modlím se za sílu, abych zvládla tuto hádku bez toho, abych ukázala Cooperovi, jak mě zranil.
Uběhlo 10 minut a vím, že je to dost času, abych mu čelila. Otevřu dveře, abych dosáhla na ručník, který mám na háčku. Rychle se usuším, zabalím do ručníku a vyjdu ze sprchy.
Cooper se opírá o umyvadlo a dělá něco na telefonu. Podívá se na mě a vidím, že je se jeho výraz zjemnil, ale i tak ví, že se mýlil a vyhýbal se mi.
"Půjdeš se mnou na večeři?" zeptá se mě Cooper znova.
Zavrtím hlavou a přitáhnu si ručník.
Cooper ke mně udělá pár kroků a pak mi mozolnatou rukou zvedne bradu. "Prosím?"
Okamžitě zavřu oči. "Jsem opravdu v pohodě, Coopere. Prostě běž s Elim a já budu v pohodě. Dám si zmrzlinu a možná se se mnou holky budou chtít dívat na film."
"Jay…" říká Cooper varovným tónem. Vidím, jak pevně svírá čelist.
"Žij si svůj život, Coopere." Říkám chladným hlasem.
Překvapeně vytřeští oči. Sotva jsem k němu chladná, ale v tuto chvíli jsme se k tomu bodu dostali. To má za jeho ignorování. To on to způsobil, ne já.
Cooper mě chytne za paži a přitáhne blíž k sobě. Skloní se a šeptá mi do ucha. "Ty jsi můj život. Jsi mým životem déle, než si uvědomuješ."
Zalapám po dechu a nohy mi zeslábnou. Nemyslel to vážně. "Nelži mi, Coopere. Pamatuješ si naše pravidlo? Žádné lži a je jedno, jaké jsou."
Cooper se odtáhne a upřeně se mi dívá do očí. "Žádné lži, nikdy."
Stojíme v chladné koupelně a díváme se druhému do očí. Cítíme tolik pocitů, které jsme si neřekli. Vím, že pro Coopera něco znamenám, vždycky mi to jednou za čas ukáže. Už roky jsme kamarádi a dlouho jsem do něj zamilovaná, ale nikdy jsem nic neřekla, protože si nemyslím, že se o mě Cooper takto zajímá. A taky nechci, aby to mezi námi začalo být divné, kdybych mu řekla své pocity. Tak to dál držím v sobě. Po té noci v Bostonu jsme s Cooperem mluvili hodiny; věděl, že se potřebuju rozptýlit. Načasování rozhovoru bylo úplně špatné, ale kdy nastane správná chvíle, abyste si řekli své city? Řekl mi, že do mě byl vždycky zamilovaný, ale protože by s tím měl Hunter problém, držel se dál. Taky řekl, že se držel dál proto, že si myslel, že ho takto nemám ráda. Jako já. Přiznala jsem se mu, že jsem s ním šla na stejnou školu, protože jsem chtěla vidět, jestli to mezi námi bude fungovat, když okolo nebude zbytek naší rodiny. Mohla jsem jít do školy s bratrem, Hailey a MacKenzie, protože mi nabídli fotbalové stipendium, ale nechtěla jsem to.
"Slibuješ?" zeptám se nakonec. "Slibuješ, že nelžeš?"
Cooper ihned odpoví. "Slibuju."
"Proč ses mi vyhýbal?" Obrnila jsem se zdmi a jsem připravená je shodit.
Cooper se chvíli dívá pryč a pak odpoví. "Omlouvám se." Povzdychne si a pořád se na mě nedívá. Kdybych měla hádat, řekla bych, že se na mě bál podívat, jako teď. "Jen se vše snažím zařídit, než začne předsezóna. A ano, trochu jsem se ti vyhýbal po tom sprostém triku."
Převrátím oči a žduchnu do něj. "Nebylo na tom nic sprostého. Věděla jsem, co dělám a znala jsem následky."
Cooper se zasměje a dá si ruce do kapes. "Myslel jsem si, že to budeš dělat znova. Proto jsem se ti vyhýbal."
Zavrtím hlavou, vyjdu z koupelny, okamžitě je mezi námi jiná nálada a jsem spokojená. Jdu ke skříni a držím před sebou pár kousků oblečení. Opravdu se potřebuju vrátit k mámě. Trávím tady stále víc a víc času, a asi proto se mění i náš vztah. Možná zítra půjdu domů a zůstanu tam chvíli, abychom měli prostor.
Cooper se postaví za mě a položí mi ruku na bok. "Oblékni se. Jdeme ven a bude tam i Eli."
Hnusně se na něj podívám, když na mě mrkne. Blbec. Mé zdi se zachvěji, když vyhovím jeho žádosti. A taky ne nebude bolet, když půjde ven i s Elim, co? Víte, jen se na něj stačí podívat. To mě alespoň na chvíli rozptýlí.
O hodinu později mám na sobě své oblíbené těsné džíny s úžasnými kapsami, sexy růžový svetřík bez rukávů a šedé boty na vysokých podpatcích. Vezmu si šedou kabelku ladící k botám a přehodím kabelku přes růžový svetřík. Vlasy jsem si svázala vysoko, protože vím, že Cooper z mého odhaleného krku šílí. Nemůžu si pomoci, ale chci ho škádlit o něco víc. Jen víc rozpálit oheň a tak se namaluju o něco víc; sotva používám make-up, ale vím, že když budu vypadat svůdně, dostanu se ke Cooperovi.
Slyším ho jít nahoru po schodech, aby mi asi řekl, že si mám pospíšit. Sejdeme se u dveří, než může cokoli říct.
Cooper si mě prohlédne a několikrát polkne. "Sakra." Říká si pro sebe.
Sladce se usměju: "Asi se ti to líbí?"
Cooper se poškrábe na krku a usměje se svými krásnými rty. "Jo, asi ano."
Pak zhasne světlo, když kolem něj projdu a jdu dolů. Auto už má nastartované a uklizené. Neuvědomila jsem si, že sněží.
Podívám se na Coopera. "I tak pořád jedeme? Dost toho napadlo."
Cooper pokrčí rameny. "Jo, budeme v pohodě. Nejedeme daleko."
Posadíme se do auta a zapneme pásy. "Takže, kam jdeme?"
"Do Oceans." Usměje se Cooper. "Cole je ve městě."
Zářivě se usměju. Miluju Colovu hudbu a je to fajn kluk. Přehlížím fakt, že se zapletl, s Lily. Cesta do Oceans je pomalá, ale zvládneme ji. Parkoviště je plné, což mě nepřekvapuje. Colova kapela ví, jak roztančit dav.
Cooper najde volné místo, a když se natahuju pro kabelku a položím ruku na kliku, Cooper mě zastaví. "Otevřu ti dveře."
Usměju se a kývnu. Je sladký, když se mi snaží vynahradit to, že byl blbec posledních pár dní, i když mu vadí chodit na taková místa. Jít s Cooperem ven je někdy náročné - protože je domácí hráč, hodně ho ostatní poznávají a on nemá rád pozornost. Alespoň už ne. Mason to míval rád.
Cooper má na sobě jednoduché vydřené džíny, které mu perfektně visí na bocích. Pod kabátem má černé tričko, které mu objímá vypracované bicepsy a k tomu černé Niky a černou čepici New York Yankees, kterou má staženou do obličeje. Je krásný; sleduju, jak obejde auto, a v žaludku se mi rozletí malí motýli. Jsem šťastná holka.
Cooper mi otevře dveře a natáhne ruku. "Díky."
Jdeme ruku v ruce ke dveřím, kde je uvnitř vyhazovač. "Jak je, Manny," Cooper se přivítá s mužem, který je celý v černém a na tričku má logo klubu.
"Nic moc," Manny se podívá na mě a usměje se. "Eli už je tady. Řekl, abych ti vyřídil, že čeká v boxu poblíž klubu."
Cooper si s ním potřese rukou.
Projdeme davem a pak spatřím smrtelně nádherného Eliho, jak sedí v boxu úplně sám a vypadá úžasně. Když nás spatří, zvedne pivo a pak se postaví, aby nás přivítal. Potřese si rukou s Cooperem: "Už bylo načase, aby ses objevil."
Cooper se zasměje a přitáhne si mě blíž k sobě. "Čekal jsem na ni, víš, jaké holky jsou."
Trochu Coopera šťouchnu loktem a on se zasměje. Eli se na mě podívá a vím, že mě poznal. Křivě se usměje. Podívám se na pódium a hledám rozptýlení, abych nezrudla. Přísahám, že Cooper zavrčel a Eli se zasmál.
"Jak je, Jaylinn?" říká Eli chraplavým hlasem a mám pocit, jako bych nemohla dýchat.
Podívám se na Coopera, který se snaží neprojevit nenávist kvůli tomu, že mi připadá Eli sexy. Když jste v přítomnosti kluka, který má vysoké sebevědomí, táhne vás to k němu. Je vysoký, krásný a je skvěle vysportovaný. Jeho olivová pokožka kontrastuje s bílými zuby, podmanivýma modrýma očima a krásným úsměvem. Krátké hnědé vlasy se mu v tlumeném světle lesknou. Není na něm nic špatného.
Olíznu si rty a Cooper mě pevně chytne za ruku. Zvednu na něj obočí a zvědavě se na něj podívám. Chce si mě před Elim nárokovat, ale když chci, aby se mi zavázal, začne tu svou řeč a drží si mě na délku paže.
Podívám se na Eliho: "Nic moc. A co ty?"
Pokrčí rameny. "Dobře. S Cooperem pracujeme, abychom otevřeli nový klub."
Kývnu, protože o tom vím. Eli se posadí a Cooper do mě šťouchne, abych vklouzla do boxu, a posadí se vedle mě. Zastaví se u nás servírka, Eli si objedná další pití a Cooper objedná mně i sobě. Tiše se modlím, aby mě nežádala o ID, ale když tady sedím s těma dvěma, určitě je to pro ni dost velkým rozptýlením, aby je mohla šukat pohledem, zvláště Eliho.
"Takže, mluvil jsem s pozemkovou makléřkou, když jsem se stavil doma." Říká Eli Cooperovi. "Pokud budeme chtít, budova bude naše."
Cooper kývne: "To je skvělé. Je to dobrá lokalita. Budou se tam zastavovat vysokoškoláci a v létě davy."
Eli se napije piva a rozhlédne se okolo. "Jo. Myslíš, že bychom po tom měli skočit?"
Cooper se dívá na mě a trochu se na něj usměju. Nemám ponětí, kde to je, takže mu nemůžu poradit.
"Udělejme to."
Eli souhlasně přikývne: "Zavolám jí ráno."
Pak přijde servírka, položí před nás pití a dav začne křičet, když kapela vejde na pódium. Sleduju, jak se Cole sebevědomě postaví před mikrofon. "Jak se všichni máte?"
Dav začne vřískat a řvát.
"No, doufám, že si užijete dnešní show." Cole se dívá do davu a nakonec nás spatří a kývne na nás.
Cole se posadí na židli a dav ztichne. Zahraje na kytaru. "Začnu s populární coververzí. Líbí se vám to?"
Všichni křičí a jedna holka zakřičí: miluju tě.
Cooper si mě k sobě přitáhne o kousek blíž. Eli to uvidí a mrkne na mě, koušu se do spodního rtu a snažím se, zaměřit na Cola.
O pár sekund později odejde Cooper za toaletu a zůstanu sama s Elim. Když Cooper zmizí v davu, Eli se nás zeptá na náš vztah. "Takže…ty a Cooper?"
Pokrčím rameny a nejsem si jistá, jak bych na to měla odpovědět, tak odpovím tím nejlepším způsobem. "Je to komplikované:"
Eli se hořce zasměje. "Nejsou takové všechny?"
Vycítím v jeho odpovědi trochu nesouhlasu. Jsem zvědavá, jestli se Eli spálil, ale rychle to zavrhnu. To by se nemohlo stát. Kdo normální by od něj odešel?
"Vždycky jste si byli blízcí, že?" zeptá se Eli.
"Jo, hodně jsme toho spolu zažili."
Eli se napije a pak říká: "A ještě ti nedal prsten?"
Jsem trochu vyvedená z míry jeho otázkou: "Ehm, ne."
Něco si pro sebe zamumlá a zní mi to jako: hloupý tah.
Podívám se k toaletám a doufám, že se Cooper brzy vrátí, ale nemám štěstí. Cítím se tady s Elim trochu divně, jako by chtěl říci k našemu vztahu s Cooperem něco víc. S každou další Colovou písničkou se bubnování zrychluje. Dav si to užívá.
Eli se postaví a natáhne ke mně ruku: "Zatančíš si se mnou?"
Překvapeně vytřeštím oči. Nemyslím si, že je to dobrý nápad, ale i tak to udělám. Vložím ruku do Eliho dlaně, nechám se jím odvézt na taneční parket a modlím se, aby Cooper nevyšiloval, až nás
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mirka Mirka | 25. března 2015 v 22:55 | Reagovat

Děkuji moc za skvělý překlad!!! :-) :-)

2 Lenka Lenka | 31. března 2015 v 0:24 | Reagovat

díky za překlad :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama