Květen 2013

Rule - 1.kapitola

29. května 2013 v 15:24 | Andrea |  Jay Crownover - Rule

1.kapitola

Pesnička k 1.kapitole: http://www.youtube.com/watch?v=QsD7eMP0uM4

Rule

Najskôr som si myslel, že to búšenie v hlave bol môj mozog pokúšajúci sa prebojovať si cestu von z mojej lebky po tých asi desiatich panákoch Crown Royalu (whisky - http://www.liquorlockerla.com/wp-content/uploads/Crown-Royal.jpg) , ktoré som zostrelil minulú noc, ale potom som si spomenul, že bola nedeľa. A nezáleží na tom, koľkokrát som jej to povedal alebo ako hrubo, alebo v akom hocakom zhýralom a nechutnom stave ma našla, objavila sa v každú nedeľu ráno a dotiahla ma na neskoré raňajky domov.
Tichý ston z druhej strany postele mi pripomenul, že som minulú noc z baru neprišiel sám, nie žeby som si pamätal meno toho dievčaťa alebo ako vyzerala, alebo či vôbec stál za to jej čas, zapadnúť do bytu so mnou. Prešiel som si rukou po tvári a prehodil nohy cez okraj postele práve vtedy, keď sa otvorili dvere spálne. Nikdy som nemal dať kľúče tomu malému spratkovi. Neobťažoval som sa zakryť. Bola zvyknutá prísť a nájsť ma s opicou nahého, takže som nevidel dôvod, prečo by mal byť dnešok iný. Dievča na druhej strane postele sa pretočilo a prižmúrilo oči na nový prírastok do našej malej trápnej párty.

Jay Crownover Rule - ANOTÁCIA

23. května 2013 v 16:21 | Andrea |  Jay Crownover - Rule
Protiklady v každom smere. . . okrem toho jedného, na ktorom záleží.
Shaw Landon milovala Rula Archera od chvíle, keď ho po prvýkrát zbadala. Pre A-čkovú (známka) študentku medicíny Shaw je Rule všetkým, čo by nemala chcieť. Nebojí sa jeho desivých piercingov a tetovaní alebo jeho divokého postoja. Aj keď vie, že Rule je pre ňu zlý, jej srdce ju jednoducho nepočúva.

Sophie Jordanová - Draki: Návrat

21. května 2013 v 20:28 | Kara |  Sophie Jordan

Draki svorka je ohrozená - enkrosi, neľútostní vedci pátrajúci po jej tajomstvách, zajali Cassianovu sestru Miram a sú ochotní ju detailne preskúmať, aby zistili všetko o jej druhu. Jacinda po spojení s Cassianom intenzívne vníma jeho pocity a prežíva tak všetku jeho bolesť. Ona aj Will sa rozhodnú svorke pomôcť. Bude výprava lovca a skupiny draki úspešná? Podarí sa im spolu zachrániť Miram? Je možné, že v cieli na nich čaká niečo oveľa, oveľa hrôzostrašnejšie než enkrosi...


Knižka pre Andreu

19. května 2013 v 20:25 | Kara
Takže konečne môžem odštartovať preklad. Síce s prekaldom sa začne až niekedy v maji alebo až na konci mesiaca ale zatial môžete hlasovať v ankete uvedenej nižšie :)
Anotacie:
Slammed - Collen Hoover

Po nečakanej smrti jej otca osemnásťročná Layken je prinútená byť oporou pre svoju matku aj mladšieho brata. Navonok sa zdá odolná a vytrvalá, ale vo vnútri stráca nádej.

Hostitel trailer cz

19. května 2013 v 12:38 | Kara


Hra lží: Nikdy v životě - Sara Shepardová

18. května 2013 v 15:09 | Kara |  Sara Shepardová

Můj fantastický život byl lež.
Teď bych udělala cokoli, abych odhalila pravdu.

Ještě nedávno jsem měla všechno, co si jen dívka může přát: báječné přátele, úžasného kluka, skvělou rodinu. Nikdo z nich ovšem netuší, že jsem odešla - že jsem mrtvá. Moje místo totiž zaujala má znovunalezená sestra-dvojče Emma, která se pokouší vypátrat mého vraha. Spí v mém pokoji, nosí moje oblečení a mé rodiče oslovuje mami a tati.
A můj vrah ji sleduje na každém kroku.
Ze svého života si toho moc nepamatuju, jen záblesky a krátké okamžiky, takže jediné, co můžu dělat, je pozorovat Emmu, jak se snaží vyřešit záhadu mého zmizení. Ale čím hlouběji proniká, tím víc podezřelých objevuje. Ukazuje se, že jsem se svými přáteli hrála spoustu her - her, které mnoha lidem zničily život. Kdokoli z nich by se mohl chtít pomstít... kdokoli by mohl zatoužit po mé - a teď už i Emmině - smrti.

Predbežný dátum vydania: 12.6.2013

Elizabeth Miles - Závist

18. května 2013 v 15:06 | Kara |  Elizabeth Miles

Blíží se jaro, sníh taje a odhaluje skrytá tajemství. Fúrie jsou zpátky a Emily to má brzy zjistit. Poté, co spolkla červené bobulky, díky nimž zachránila Judda, je s Fúriemi svázaná a postupně se v ní odehrává proměna. Emily by se chtěla svěřit Juddovi a Gabby, ale nemůže, bojí se ještě větší pomsty. Fúrie vědí vše a jejich moc den ode dne narůstá.

Predbežný dátum vydania: 26.6.2013

Inkubovy sny (Anita Blakeová 12) Laurell K. Hamiltonová

18. května 2013 v 15:03 | Kara |  Anita Blake

Anitin život ještě nikdy nebyl komplikovanější než teď, kdy má závazky vůči živým i vůči mrtvým. Na svobodě pobíhá upírský sériový vrah, jenž si za své oběti vybírá striptérky. Anita je k tomuto případu zavolána, ale obává se, že by byl její posudek považován za konflikt zájmů. Koneckonců, je družkou Jean-Clauda, okouzlujícího vládce města.
Obklopená podezřeními, unavená pokusy ovládnout svou tužbu, jež ji pomalu ničí, učiní Anita něco dosud nepředstavitelného: požádá o pomoc

Predbežný dátum vydania: v júni 2013

Škola noci 10: Skrytá P.C. Castová, Kristin Castová

18. května 2013 v 15:00 | Kara |  P.C. Castová, Kristin Castová

Neferet konečně ztratila důvěru upíří rady a byla sesazena z pozice velekněžky tulské Školy noci. Její moc to však téměř neoslabilo, a svými kouzly a krásou navíc dokáže snadno oklamat lidské obyvatele města a strhnout je na svou stranu. Zoey a její přátelé proti tomu bojují všemi možnými prostředky, ale v jejich vlastních řadách se objeví trhliny a kruh moci, na nějž spoléhají, není úplný. Další Neferetiny intriky, které ohrožují Zoeyinu nejbližší rodinu, by mohl překazit záhadný býčí chlapec Aurox, velekněžčin zdánlivě poslušný nástroj - pokud dokáže odolat Temnotě, která ho proti jeho vůli stále ovládá. Dostane šanci zvolit si správnou stranu?

Predbežný dátum vydania: 20.6.2013

Abigail Gibbs - Temná hrdinka (Temná hrdinka #1)

18. května 2013 v 10:00 | Kara |  Abigail Gibbs

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...

Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?

Predbežný dátum vydania: 4.7.2013

Hotové preklady

17. května 2013 v 20:11 | Baši
Rule Taking Chances
Jay Crownover Molly McAdams

Dívka z nočních můr Kendare Blake

17. května 2013 v 20:08 | Kara |  Kendare Blake

Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude - někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.

Dátum vydania: 15.5.2013Karen Chance - Obejmi noc (Cassie Palmer #3)

13. května 2013 v 16:04 | Kara |  Karen Chance

Cassandra Palmerová, která byla nedávno jmenována hlavní světovou jasnovidkou, má pořád velký problém. Dokud jsou k sobě Cassie a jistý mistr upír - neuvěřitelně sexy Mircea - vázáni magií, její život nikdy nebude patřit jenom jí... Kouzlo, které je svazuje, může být zlomeno jenom s pomocí zaklínadla ze starověké zaklínací knihy Codex Merlini. Místo, kde se kodex nachází, není v současnosti známo, takže Cassie musí pátrat na jediném místě, kde jej ještě lze najít - v minulosti. Ale Cassie brzy zjišťuje, že kodex byl ztracen z určitého důvodu. Říká se, že kniha obsahuje jistá skutečně nebezpečná kouzla, a její získání sice může Cassii pomoci vypořádat se s Mirceou, ale také tím může ohrozit celý svět...

Vyjde 12. 6. 2013Alexandra Adornettová - Zaslíbení (Zář #3)

13. května 2013 v 16:01 | Kara |  Alexandra Andornetto

Láska smrtelníka Xaviera a andělské Bethany je vystavena ještě větší zkoušce, protože oba mladí lidé se vzepřou zákonům nebes a vezmou se. Krutý trest na sebe nenechá dlouho čekat: přichází sedm zločinných andělů, kteří se snaží vztah Beth a Xaviera zničit, zahubit Gabriela a Ivy a nastolit v nebi vládu temnoty. Jediný způsob, jak jim můžou uniknout, je odchod mezi smrtelníky jejich věku. Bude Bethany nucena navždy opustit svou životní lásku?

Vyjde 18. 6. 2013